Teatr Polskiego Radia - Radio Szczecin

"Jeszcze się spotkamy młodsi"
Krzysztof Czeczot

Reżyseria: Krzysztof Czeczot
Emisja: 2010-06-16

Średnia ocena: 3.5
Oddanych glosów: 4
Tagi:

Marian Dziędziel

1947 -
(Tata)

Robert Więckiewicz

1967 -
(Syn)

Karolina Bratz-Brzezińska

Edytuj
(Mama)

Mateusz Molenda

Edytuj
(Syn młodszy)

Maciej Łagodziński

1984 -
(Syn starszy)

Maja Hirsch

1977 -
(Majka)

Bogna Sayna

Edytuj
(14-letnia Majka)

Janusz Molenda

Edytuj
(Wnuk)

Małgorzata Socha

1980 -
(Kuratorka)

Maria Maj

1948 -
(Weronika)

Janusz Łagodziński

1953 -
(Lekarz)

Bronisław Biziuk

Edytuj
(Tomek)

Ewa Sobiech

1951 -
(Cmentarna babcia)

Adam Kuzycz-Berezowski

1984 -
(Konferansjer)

Wojciech Brzeziński

1975 -
(Doręczyciel złych wiadomości)

Grzegorz Falkowski

1972 -
(Doręczyciel złych wiadomości)

Inne słuchowiska tego samego autora:

STT
Andy
STT
Dublin. One Way
STT
Gru-7-0-dzień
POW
Jan Karski

DamaPik
2010-06-17 13:00

Teatr Polskiego Radia
Polskie Radio Szczecin

Oni wszyscy kiedyś spotkają się jeszcze młodsi niż są dziś. Jeszcze cierpliwsi i spokojniejsi. Jeszcze będą się sobą cieszyć.
Przypadkowa śmierć Matki doprowadza do rozpadu szczęśliwej rodziny. Syn, tułając się po świecie, wyrusza w długą drogę w głąb siebie, próbując uciszyć poczucie winy. Ojciec ucieka w alkohol, próbując stłumić ból po śmierci żony. Ich drogi spotkają się dopiero w Niebie. Tu właśnie spróbują sobie wszystko wyjaśnić, poukładać, spróbują się znowu spotkać.
Przez ponad 40 minut słuchowiska będziemy podróżowali przez człowieka, przez jego samotność, lęk, ułomność, by w końcu doznać oczyszczenia. W ciągu tej swoistej Drogi Krzyżowej spotkamy Weronikę, która nie będzie ocierała łez, Szymona, który będzie zbyt młody, by pomóc nieść Krzyż, Matkę, która nie będzie płakała na Golgocie i Chrystusa, który nie będzie chciał cierpieć za ludzkość.

KRZYSZTOF CZECZOT – aktor, dramaturg, reżyser. Absolwent Wydziału Aktorskiego PWSTViT w Łodzi (2002). Występuje na deskach Teatru Współczesnego w Szczecinie. Współpracował z „Piwnicą przy Krypcie” w Szczecinie, Teatrem Rozmaitości w Warszawie oraz Boattheatre w Kopenhadze. Autor dramatów: Bajzel, Do jutra, Cyrk 76, Gru-7-0-dzień. Napisał również libretto do opery Beauty Hellen J. Offenbacha (Opera w Szczecinie). Laureat nagrody za reżyserię słuchowiska Dublin. One way wg własnego scenariusza na VIII Festiwalu „Dwa Teatry – Sopot 2008”. Słuchowisko to zostało również zaprezentowane na festiwalu Prix Europa w Berlinie.

MARCIN BORS – muzyk, producent, realizator. Współtwórca jazzowej formacji „Chromosomom”. Pracował przy ponad stu płytach długogrających, kilkudziesięciu spektaklach teatralnych, kilkunastu filmach fabularnych. Wielokrotnie nominowany i nagradzany Fryderykami za realizację płyt: Nosowskiej, Groniec, Pinawelli, Pogodno, Homo Twist, Ocean, Moonlight. Laureat nagrody za realizację akustyczną słuchowiska Dublin. One way wg scenariusza Krzysztofa Czeczota na VIII „Dwa Teatry – Sopot 2008”.

STANISŁAW SOYKA – wokalista jazzowy i piosenkarz, skrzypek, pianista, gitarzysta, kompozytor i poeta. Absolwent Wydziału Kompozycji i Aranżacji Akademii Muzycznej w Katowicach. Debiutował w 1978 r. recitalem w Filharmonii Narodowej w Warszawie, którego zapis znalazł się na jego pierwszym albumie Don’t You Cry. W swoim dorobku ma kilkadziesiąt albumów muzycznych m.in.: Soyka sings Ellington, Stanisław Soyka, Radioaktywny, Retrospekcja, Soykanova, Soyka sings love songs. W 2009 r. odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Reżyseria: Krzysztof Czeczot
Realizacja: Marcin Bors
Autor muzyki: Stanisław Soyka

obsada:
Marian Dziędziel (Tata)
Robert Więckiewicz (Syn)
Karolina Bratz-Brzezińska (Mama)
Mateusz Molenda (Syn młodszy)
Maciej Łagodziński (Syn starszy)
Maja Hirsch (Majka)
Bogna Sayna (14-letnia Majka)
Janusz Molenda (Wnuk)
Małgorzata Socha (Kuratorka)
Maria Maj (Weronika)
Janusz Łagodziński (Lekarz)
Bronek Biziuk (Tomek)
Ewa Sobiech (Cmentarna babcia)
Adam Kuzycz-Berezowski (Konferansjer)
Wojciech Brzeziński i Grzegorz Falkowski (Doręczyciele złych wiadomości)

wielkość pliku: 29,8 MB
czas trwania: 00:43:32

DamaPik
2010-06-17 13:03

Jubileuszowy Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej „Dwa Teatry” dobiegł końca. W poniedziałek, 14 czerwca, na uroczystej gali nagrodzono najlepsze słuchowiska i spektakle.

Zdobywcą Grand Prix dla najlepszego utworu radiowego zostało słuchowisko pt. „Jeszcze się spotkamy młodsi” Krzysztofa Czeczota w jego reżyserii, zgłoszone do konkursu przez Polskie Radio Szczecin.

Zwycięzców w dziedzinie konkursu radiowego wyłoniło jury w składzie: Danuta Stenka – przewodnicząca, Wojciech Fułek, Janusz Głowacki, Tadeusz Skoczek i Wacław Tkaczuk. Grand Prix otrzymali twórcy słuchowiska zgłoszonego przez Polskie Radio Szczecin pt. „ „Jeszcze się spotkamy młodsi” Krzysztofa Czeczota – on sam za reżyserię, Marcin Bors za realizację akustyczną oraz Stanisław Sojka za opracowanie muzyczne.

admin
2013-06-01 15:14

Całość praw do słuchowiska posiada Polskie Radio Szczecin.

Proszę o niezamieszczanie bezpośrednich linków do tego słuchowiska.

Dodaj link/komentarz...

Użytkownik: Data dodania:
Link do pobrania:
Komentarz:

Historia ostatnich odwiedzin: