Teatr Polskiego Radia - Radio Lublin

"W tych drzewach jest dużo miejsca"
Mariusz Kazańczuk

Reżyseria: Maria Brzezińska
Emisja: 2011-01-25

Średnia ocena: 1
Oddanych glosów: 1
Tagi:
  Radioteatr (126) 

Audiofil
2011-05-24 00:00

download (link dostępny po zalogowaniu)

25 stycznia 2011 roku swoją premierę miało słuchowisko "W tych drzewach jest dużo miejsca". Jego autorką jest dziennikarka Radia Lublin Maria Brzezińska (na zdjęciu pierwsza z lewej), laureatka wielu nagród za twórczość radiową, m.in. na Festiwalu "Dwa Teatry" w Sopocie. Tym razem przygotowała słuchowisko o synu opiekującym się matką chorą na chorobę Alzheimera.
Postępująca utrata pamięci i trudności z mówieniem sprawiły, że Mariusz Kazańczuk zaczął zapisywać strzępki zdań wypowiadanych przez matkę. Powstały z tego wyjątkowe poetyckie metafory, jak tytułowe "drzewa, w których jest dużo miejsca". Audycja pokazuje, jak - wbrew obiegowym opiniom - bogaty jest świat przeżyć osób chorych na Alzheimera.
W słuchowisku główną rolę gra znany lubelski aktor Tomasz Bielawiec. Natomiast muzykę skomponował Jacek Urbaniak. Prezentacja słuchowiska odbyła się 25 stycznia w Studiu Kameralnym im. Zbigniewa Stępka Polskiego Radia Lublin, przy ul. Obrońców Pokoju 2 w Lublinie.

Słuchowisko nominowane do konkursu o Grand Prix w konkursie XI Festiwalu "Dwa Teatry - Sopot 2011".

rycombel
2016-02-14 18:15

download (link dostępny po zalogowaniu)

Audycja Marii Brzezińskiej pod tytułem ’’W tych drzewach jest dużo miejsca’’ otrzymała honorowe wyróżnienie na XI festiwalu Teatru Polskiego Radia i Telewizji Polskiej Dwa Teatry (Sopot 2011).

Pliki w katalogu (folderze): Brzezińska Maria

Dodaj link/komentarz...

Użytkownik: Data dodania:
Link do pobrania:
Komentarz:

Historia ostatnich odwiedzin: