Scena Teatralna Trójki

"O niewiedzy w praktyce, czyli droga do Portugalii"
Piotr Cieplak

Reżyseria: Piotr Cieplak
Emisja: 2012-09-02

Średnia ocena: 2.33
Oddanych glosów: 3
Tagi:

Piotr Cieplak

1960 -

JB
2012-09-04 11:12

download (link dostępny po zalogowaniu)

czas trwania: 00:45:20

Audiofil
2012-09-04 21:25

Reżyser teatralny (nagrodzony m.in. na Festiwalu Dwa Teatry) – Piotr Cieplak napisał tekst pod tytułem "O niewiedzy w praktyce, czyli droga do Portugalii" (debiut pisarski). I wykona go (debiut wykonawczy jako słuchowisko), poniekąd reżyserując siebie samego. To bardzo rzadki przypadek.

Rzadko też Teatr Polskiego Radia sięga po formę monodramu, a jest to rodzaj monodramu z improwizacjami muzycznymi duetu SzaZa – czyli Pawła Szamburskiego (klarnety amplifikowane, głos) oraz Patryka Zakrockiego (skrzypce, altówka, mbira amplifikowana) - dwóch niezwykle aktywnych animatorów muzyki improwizowanej.
Reżyserii dźwięku podjął się Andrzej Brzoska.

"O niewiedzy w praktyce, czyli rowerem do Portugalii" to niezwykle osobista opowieść, to wyzwanie, to miłość, to także zwątpienie i niepewność. Odczytane na żywo fragmenty książki, udźwiękowione przez duet muzyczny SzaZa, to swoisty spektakl, performance, który przekracza granice koncertu czy odczytu.

Spotkanie Cieplaka oraz muzyków nie jest przypadkowe. Jest podyktowane głęboką przyjaźnią i wieloletnią współpracą artystyczną, dzięki której reżyser oraz muzycy rozumieją się bez słów, i razem mogą jechać, na jednym rowerze do Portugalii.

A "żeby dojechać z warszawskich Kabat do Lizbony, trzeba ciąć na Piaseczno, potem przez Jazgarzew i dalej, prosto na Grójec"...

Dodaj link/komentarz...

Użytkownik: Data dodania:
Link do pobrania:
Komentarz:

Historia ostatnich odwiedzin: