Scena Teatralna Trójki

"Drożdżownia"
Paweł Passini

Reżyseria: Paweł Passini
Emisja: 2016-08-11

Średnia ocena: 2.5
Oddanych glosów: 2
Tagi:
  poezja (169) 

Mariusz Bonaszewski

1964 -

Dariusz Jeż

1968 -

Paweł Pabisiak

1972 -

Jarosław Tomica

Edytuj

Beata Passini

Edytuj

rycombel
2016-09-17 08:49

Słuchowisko poetyckie (proza poetycka) zrealizowane na podstawie tekstów Jakuba Kornhausera, Edmunda Jabesa i Brunona Schulza.

Szczególne słowa uznania dla realizatora dźwięku Andrzeja Brzoski, któremu udała się rzecz niezwykle rzadka w Polskim Radio - warstwa muzyczna nie dominuje nad warstwą słowną słuchowiska.

kompresje: mp3  +  aac (m4a)

Audiofil
2016-11-13 18:10

11 czerwca 2016 roku Jakub Kornhauser otrzymał w Krakowie Nagrodę im. Wisławy Szymborskiej za tomik prozy poetyckiej p.t. "Drożdżownia".

Słuchowisko poetycko – muzyczne, rodzaj kompilacji tekstów Jakuba Kornhausera, Edmunda Jabesa i Brunona Schulza – jak okazało się – spójne. Proza poetycka młodego poety płynnie przechodzi we fragmenty z Schulza i Jabesa. To - swoista "podróż ludzi Księgi" (tu – cytat z Olgi Tokarczuk, którą po fakcie, jakże chętnie usłyszałoby się w tym towarzystwie). Trzej autorzy, wyrośli z żydowskiej tradycji: Jakub – syn Juliana z Krakowa, Bruno – urodzony w Drohobyczu w 1892 roku oraz Edmond – urodzony w Kairze w 1912 roku są sobie na swój sposób bliscy, choć pochodzą z odległych krain i różnych pokoleń.

Wychodząc od nagrodzonego tomiku, pod koniec tej trzy miesiące trwającej podróży, otrzymaliśmy w efekcie piękną przypowieść o … naszym świecie tułaczy, świecie, który może byłby lepszy, gdybyśmy byli "ludźmi Księgi".

Reżyseria i adaptacja: Paweł Passini
Muzyka: Tomasz Gwinciński i Paweł Passini
Reżyseria dźwięku: Andrzej Brzoska

Występują:
Mariusz Bonaszewski
Dariusz Jeż
Paweł Pabisiak
Jarosław Tomica
Beata Passini

Czas trwania: 32’09”

http://www.polskieradio.pl/Drozdzownia-Jakuba-Kornhausera...

robert_71
2016-11-26 09:13

download (link dostępny po zalogowaniu)

Dodaj link/komentarz...

Użytkownik: Data dodania:
Link do pobrania:
Komentarz:

Historia ostatnich odwiedzin: