Teatrzyk Zielone Oko

"Skok"
Jerzy J. Fąfara

Emisja: 2017-07-30

Średnia ocena: 0
Oddanych glosów: 0
Tagi:
  premiera (436) 
  kryminał (109) 

Krzysztof Banaszyk

1970 -
(komisarz)

Izabella Bukowska

1973 -
(dziewczyna ofiary)

Milena Suszyńska

1986 -
(siostra ofiary)

Krzysztof Szczepaniak

1989 -
(młody pisarz)

Przemysław Wyszyński

1987 -
(chłopak z garsoniery na przeciwko hotelu)

Zuzanna Pawlak

Edytuj
(jego dziewczyna)

Maks Michasiuk

Edytuj
(młody porucznik)

Marcin Troński

1954 -
(biznesmen)

MarekM
2017-07-30 22:20

download (link dostępny po zalogowaniu)

Reżyseria: Janusz Kukuła
Muzyka: Kuba Stankiewicz

Występują:
Krzysztof Banaszyk - komisarz
Izabella Bukowska - dziewczyna ofiary
Milena Suszyńska - siostra ofiary
Krzysztof Szczepaniak - młody pisarz
Przemysław Wyszyński - chłopak z garsoniery na przeciwko hotelu
Zuzanna Pawlak - jego dziewczyna
Maks Michasiuk - młody porucznik
Marcin Troński - biznesmen

Jak zwykle w przypadku premier Teatrzyku Zielone Oko, które grane są na żywo przed publicznością zgromadzoną w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej oraz transmitowane na antenie Trójki, zarówno widzowie jak i słuchacze będą mogli podziwiać znakomitą obsadę aktorską.

Tekst Jerzego Janusza Fąfary w reżyserii Janusza Kukuły - dyrektora i głównego reżysera Teatru Polskiego Radia - zaprezentują przy Myśliwieckiej 3/5/7: Krzysztof Banaszyk (Bardini), Izabela Bukowska (Natalia), Milena Suszyńska (Anka), Otar Saralidze (Kornel), Przemysław Wyszyński (Antoni), Zuzanna Pawlak (Agnieszka), Maksymilian Michasiów (Młody Porucznik) i Marcin Troński (Starszy Kunicki). Realizacja akustyczna: Grzegorz Rutkowski, muzyka: Jakub Stankiewicz.

Jerzy J. Fąfara (ur. w 1956 roku w Rzeszowie) jest poetą, prozaikiem, autorem słuchowisk, wydawcą. Publikował tomiki wierszy, opowiadania, powieści radiowe. Słuchowisko "Rzeka" przyniosło mu I nagrodę za scenariusz na Festiwalu Teatru PR i Teatru TVP Dwa Teatry - Sopot 2003. A słuchowisko "Brzytwy Kata Sellingera" w reżyserii Henryka Rozena zdobyło Grand Prix na Festiwalu Dwa Teatry - Sopot 2004 i dotarło do ścisłego finału Festiwalu Prix Europa Berlin 2004.

Jerzy J. Fąfara jest także laureatem tegorocznego XVII Festiwalu Dwa Teatry. Otrzymał Nagrodę im. Ireny i Tadeusza Byrskich za słuchowisko pt. "A był wśród nich jeden Samarytanin", zgłoszone przez Radio Rzeszów.

***

Przypomnijmy: pierwsze słuchowisko Teatrzyku Zielone Oko zostało wyemitowane w kwietniu 1967 roku. Wprowadzenie stanu wojennego w 1981 przerwało cykl. Trójka wznowiła nadawanie audycji w kwietniu 1982 roku. Regularną emisję cyklu zakończono po 20 latach od premiery - w listopadzie 1987. W 2017 roku Teatrzyk Zielone Oko powrócił na stałe do ramówki Trójki.

W Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej zagrane zostanie "na żywo" i z udziałem publiczności słuchowisko "Skok" Jerzego Janusza Fąfary - w reżyserii Janusza Kukuły i ze znakomitą obsadą aktorską. Emisja o godz. 21.05.

Lipcowa premiera w TZO jest czwartą transmitowaną w tym roku ze Studia im. Agnieszki Osieckiej i drugą wyreżyserowaną przez Janusza Kukułę. Rozmowę z reżyserem, zarazem dyrektorem Teatru Polskiego Radia przedstawiamy w MBK.

rycombel
2017-07-31 11:44

download (link dostępny po zalogowaniu)

Pliki w folderze: Teatrzyk Zielone Oko

kompresje: mp3  +  aac (m4a)

Dodaj link/komentarz...

Użytkownik: Data dodania:
Link do pobrania:
Komentarz:

Historia ostatnich odwiedzin: