Warning: fopen(log/221127.txt): failed to open stream: Permission denied in /virtual/s/l/sluchowiska.ugu.pl/log.php on line 50

Warning: fputs() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /virtual/s/l/sluchowiska.ugu.pl/log.php on line 51

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /virtual/s/l/sluchowiska.ugu.pl/log.php on line 52
Słuchowiska radiowe
Teatr Polskiego Radia

"Powiedz to słowo"
Wisława Szymborska, Kornel Filipowicz

Reżyseria: Janusz Kukuła
Emisja: 2019-02-17

Średnia ocena: 0
Oddanych glosów: 0
Tagi:

pavvvel
2019-02-18 07:49

download (link dostępny po zalogowaniu)

Adaptacja i reżyseria: Janusz Kukuła
Realizacja akustyczna: Agnieszka Szczepańczyk
Muzyka: Piotr Salaber

Obsada:
Wiktoria Gorodeckaja - Wisława Szymborska,
Krzysztof Gosztyła - Kornel Filipowicz.

Słuchowisko "Powiedz to słowo" powstało na podstawie listów Wisławy Szymborskiej i Kornela Filipowicza "Najlepiej w życiu ma Twój kot"

"Najlepiej w życiu ma Twój Kot, bo jest przy Tobie" – pisze z Zakopanego przyszła Noblistka Wisława Szymborska do Kornela Filipowicza. To po jego śmierci powstanie słynny wiersz "Kot w pustym mieszkaniu".
Nie byli typową parą – spędzili ze sobą ponad dwadzieścia lat, ale nigdy razem nie zamieszkali. "Byliśmy końmi, które cwałują obok siebie" – mówiła.
W chwilach rozłąki zawsze pisali do siebie listy. Listy zabawne, liryczne, miłosne. Znajdziemy w nich i intymne wyznania i ceny cielęciny czy jajek, refleksje nad własnym warsztatem pisarskim i nad twórczością kolegów, opowieści o rodzinie i przyjaciołach.
Mistrzowsko napisane, pełne tęsknoty i czułości pozwalają wniknąć w wyjątkowe uczucie łączące dwoje ludzi, którzy – jak o nich mówiono - nawet jeśli stali do siebie plecami, cały czas patrzyli sobie w oczy.

Emisja: PRI 17 luty 2019 godz. 21.05

Dodaj link/komentarz...

Użytkownik: Data dodania:
Link do pobrania:
Komentarz:

Historia ostatnich odwiedzin: