Teatr Polskiego Radia

"Krótka historia o długiej miłości"
Angelika Kuźniak, Ewelina Karpacz – Oboładze

Emisja: 2019-03-17

Średnia ocena: 0
Oddanych glosów: 0
Tagi:

MarekM
2019-03-17 22:09

download (link dostępny po zalogowaniu)

Krótka historia długiej miłości

17 marca o godzinie 21:00 zapraszamy do radiowej Jedynki na słuchowisko „Krótka historia o długiej miłości” na podstawie książki Angeliki Kuźniak i Eweliny Karpacz – Oboładze w adaptacji i reżyserii Katarzyny Dąbkowskiej – Kułacz.

Jest to niezwykła, autentyczna historia Wiesławy Pajdak  i Jerzego Śmiechowskiego, którzy zakochali się w sobie, rozmawiając alfabetem Morse`a wystukiwanym przez ściany sąsiednich cel, podczas pobytu w więzieniu na ul. Rakowieckiej w Warszawie w 1947 roku. Uczucie, które narodziło się między „Małą” i „Ju”, bo tak pieszczotliwie mówili do siebie bohaterowie, w okrutnej, powojennej rzeczywistości okresu stalinizmu, przetrwało siedem lat dzięki listom, które przesyłali do siebie z kolejnych więzień, do których byli przenoszeni i poddawani represjom. W 1953 roku Wiesia i Jerzy po raz pierwszy mogli się zobaczyć… na swoim ślubie. Od tamtej pory byli nierozłączni, przeżywając razem ponad 50 lat. 

Tę poruszającą historię o miłości, opisały w swojej książce Angelika Kuźniak i Ewelina Karpacz – Oboładze, korzystając m.in. z autentycznych listów, które przez lata były jedyną formą komunikacji bohaterów. Książka „Krótka historia o długiej miłości” ukazała się w Wydawnictwie Znak w 2018 roku.

O historii  Wiesławy Pajdak j Jerzego Śmiechowskiego opowiada także nagradzany reportaż radiowy Polskiego Radia autorstwa Eweliny Karpacz – Oboładze pt. „Literka po literce”.

 

Angelika Kuźniak, Ewelina Karpacz – Oboładze „Krótka historia o długiej miłości”                                                 

Adaptacja: Katarzyna Dąbkowska - Kułacz

Reżyseria: Katarzyna Dąbkowska - Kułacz 

Realizacja akustyczna: Andrzej Brzoska

Opracowanie muzyczne: Hubert Kułacz 

 

Obsada:

Ewa Dałkowska - Wiesława Pajdak

Bogusław Semiotuk - Jerzy Śmiechowski

oraz

Urszula Grabowska, Hubert Kułacz, Stanisław Górka, Mirosław Zbrojewicz, Wojciech Machnicki, Zbigniew Konopka, Kamila Kamińska, Anita Tomczak, Robert Czebotar, Przemysław Wyszyński, Bogdan Zdaniak,

Dodaj link/komentarz...

Użytkownik: Data dodania:
Link do pobrania:
Komentarz:

Historia ostatnich odwiedzin: