Teatr Polskiego Radia

"Kto sie nie schowa, ten kryje"
Marta Rebzda

Emisja: 2019-03-24

Średnia ocena: 0
Oddanych glosów: 0
Tagi:

Inne słuchowiska tego samego autora:

TPR
Do gwiazd
TPR
Kawałek umarłego świata
TPR
Ktoś na panią czeka
TPR
Libertango
Płyń, Kapitanie, płyń…
TPR
Płyń, Kapitanie, płyń...
TPR
Pozwól, że Ci opowiem
TPR
Żaba

MarekM
2019-03-24 20:19

download (link dostępny po zalogowaniu)

Kto się nie schowa, ten kryje

 

 

24 marca o godzinie 19:00 zapraszamy do radiowej Jedynki na premierowe słuchowisko Marty Rebzdy "Kto się nie schowa, ten kryje" reżyserii Waldemara Modestowicza.

Józef Roztropowicz razem z żoną Natalią dzierżawił ziemię w osadzie niedaleko Radziwiłłowa. Mieli czworo dzieci. Latem 1943, gdy sąsiedzi zaczęli napadać sąsiadów, Roztropowiczowie przeprowadzili się do Radziwiłłowa. Zamieszkali w kamienicy między innymi z rodziną Stramskich. To właśnie nastoletnia Zosia Stramska, odkryła, że w schowku na drewno, w kuchni, z której korzystała jej rodzina, w całkowitych ciemnościach i w warunkach uwłaczających ludzkiej godności, przechowywane jest żydowskie dziecko. Jak się później okazało była to Sabinka Kagan. Dwuletnia dziewczynka o blond włosach i dużych niebieskich oczach.

Tak rozpoczyna się ta niezwykła radiowa opowieść, a ponieważ zrodziła się z reportażu, który cztery lata temu autorka nagrała dla Polskiego Radia, składa się również z warstwy dokumentalnej. Są to nagrania rozmów ze Stanisławą Roztropowicz, córką Natalii i Józefa, oraz Sabiną Heller, które spotkały się po przeszło pięćdziesięciu latach rozłąki.

                                                  

Marta Rebzda "Kto się nie schowa, ten kryje"

Reżyseria: Waldemar Modestowicz 

Realizacja akustyczna: Maciej Kubera

Muzyka: Jarosław Gawlik 

 

Obsada:

Danuta Stenka, Arkadiusz Jakubik, Jadwiga Jankowska - Cieślak, Przemysław Bluszcz, Katarzyna Dąbrowska, Grzegorz Kwiecień, Marcin Bosak, Borys Wiciński, Vanessa Aleksander, Nastazja Bytner, Antonina Żbikowska, Jakub Strach,

Dodaj link/komentarz...

Użytkownik: Data dodania:
Link do pobrania:
Komentarz:

Historia ostatnich odwiedzin: