Teatr Polskiego Radia

"Wilimowski"
Miljenko Jergović

Emisja: 2019.12.22

Średnia ocena: 0
Oddanych glosów: 0
Tagi:

17eye
2019-12-23 09:43

download (link dostępny po zalogowaniu)

Przekład: Magdalena Petryńska

Adaptacja: Agnieszka Korytkowska - Mazur

Reżyseria: Agnieszka Korytkowska - Mazur 

Realizacja akustyczna: Andrzej Brzoska

Muzyka: Ula Kisiel - Pańko

 

Obsada:

Danuta Stenka, Jan Frycz, Henryk Łapiński, Sonia Mietielica, Jędrzej Wielecki, Klaudiusz Kaufmann, Robert Czebotar, Mateusz Grydlik, Józef Mika, Jakub Strach, Denys Kudiyenko

 

Świat wykreowany przez Jergovicia w „Wilimowskim” to krajobraz na chwilę przed apokalipsą.

Jest rok 1938, początek lata. Przed położonym nad jugosłowiańskim Adriatykiem pensjonatem grupa cudzoziemców głośno słucha radia nadającego w języku nieznanym miejscowym. We Francji trwają piłkarskie mistrzostwa świata; zaczął się mecz Polska – Brazylia, który przejdzie do legendy. Polacy przegrają i odpadną z turnieju, choć strzelą pięć bramek, w tym cztery zdobędzie Ernest „Ezi” Wilimowski. Sławny piłkarz o skomplikowanych losach i zarazem tytułowy bohater znakomitej (i świetnie przez Magdalenę Petryńską przełożonej) powieści pochodzącego z Sarajewa pisarza Miljenka Jergovicia, na podstawie której powstało słuchowisko.

(info. - polskieradio.pl)

 

 

17eye
2020-01-08 16:12

Wilmowski tytułowy bohater "pobrzmiewa" gdzieś w tle natomiast główny bohater Dawidek ma wiele do powiedzenia i jest tak mądry (ZAPEWNE PO MAMUSI ;-)))) że aż mądrzejszy od swojego tatusia profesora !

Dodaj link/komentarz...

Użytkownik: Data dodania:
Link do pobrania:
Komentarz:

Historia ostatnich odwiedzin: