Teatr Polskiego Radia

"Czerwona karteczka"
Jacek Szczęk

Reżyseria: Edward Płaczek
Emisja: 1959-01-05

Średnia ocena: 0
Oddanych glosów: 0
Tagi:
  kryminał (109) 

Inne słuchowiska tego samego autora:

Czerwona karteczka

mondieu
2021-03-20 21:44

download (link dostępny po zalogowaniu)

Słuchowisko „Czerwona karteczka” opowiada o spotkaniu grupy przyjaciół na kolacji u Doktora Harrisa (w tej roli Stanisław Daczyński), który po wieczerzy zaproponował gościom zabawę w „morderstwo”. „Mordercą” ma być ta osoba, która pod poduszką znajdzie czerwoną karteczkę. Dochodzi jednak do prawdziwej tragedii. Zabity zostaje Tomasz Raven (Jan Kobuszewski). Na miejsce zbrodni przyjeżdża policja, która po przeprowadzeniu śledztwa ujawniła zabójcę.

reżyseria - Edward Płaczek
realizacja akustyczna - Andrzej Pruski

Obsada

Janina Michalska
Danuta Szaflarska
Henryk Borowski
Stanisław Daczyński
Janusz Jaroszyński
Jan Kobuszewski
Ludosław Kozłowski
Stefan Śródka
Józef Wasilewski

Emisja: 20.03.2021, Radio Dla Ciebie, 44100 Hz, 128 kbps, Stereo

mondieu
2021-03-20 21:44

 

 

 

Robertus
2021-03-23 06:42

Widzę tu dwa błędy w opisie ET.

Aktorka Michalska w rzeczywistości miała na imię Halina.

Nie było takiego aktora - Janusz Jaroszyński prawdopodobnie chodzi o Janusza Jaronia

mondieu
2021-03-25 22:15

Opis zaczerpnięty stąd: http://www.encyklopediateatru.pl/przedstawienie/64522/czerwona-karteczka

 

Ewentualne sugestie przesyłać tutaj -> 

Robertus
2021-03-26 12:38

Poza kopiuj wklej przydałaby się elementarna wiedza :D :D :D

mondieu
2021-03-26 14:45

Robertus, grzecznie wskazałem źródło opisu, jak również adres, pod który możesz kierować ewentualne uwagi. Jako anonimowy internauta, nie jesteś wyrocznią w żadnej sprawie, toteż pozwól, że pozostawię tutaj to, co tak ostentacyjnie i bez namysłu skopiowałem. Gdybyś jednak wciąż czuł niedosyt oraz nieodpartą chęć dalszego moralizowania, to może następnym razem, podczas kolejnej retransmisji, nagraj i obrób to słuchowisko, załóż nowy temat, po czym przejdź do rwania włosów z głowy, bicia w dzwony i pokładania się Rejtanem, pytając przy tym oskarżycielsko, kto stoi za błędnymi opisami i czemu to tak naprawdę służy - retorycznie, bo wiadomo, że zawsze ci sami i temu samemu. "Słuchowiska Radiowe" to przecież idealne miejsce na tego typu wynurzenia, więc pamiętaj o tym, proszę, zanim po raz kolejny zdecydujesz się popełnić tutaj wpis.

 

Robertus
2021-03-31 20:04

Bardzo mi przykro ale jestem wyrocznią a ty na pewno nie będziesz mi mówił co mam robić. Moja wiedza na temat Teatru Polskiego Radia na pewno zaś nie będzie dla ciebie dostępne bo z chamami się nie dzielę.Wszystkich zaś informuje że autor tego postu jest POSPOLITYM KŁAMCĄ ponieważ nigdy nie istnieli tacy aktorzy jak Janina Michalska i Janusz Jaroszyński. Chodzi oczywiście o znanych aktorów radiowych, których nazwiska brzmia: HALINA MICHALSKA i JANUSZ JAROŃ. I tak też, zgodnie z prawdą, wygląda obsada aktorska (bo uzupełniona o role wszystkich aktorów) tego słuchowiska w mojej 3000-stronicowej bazie Teatru Polskiego Radia.

mondieu
2021-04-01 02:33

Nie, nie jesteś wyrocznią, a tylko anonimowym zlepkiem zer i jedynek w odmętach internetu - i bynajmniej nie jest mi z tego powodu przykro. Napisałem ci wyraźnie, skąd pobrałem informacje dotyczące obsady tego słuchowiska, jak również gdzie możesz kierować ewentualne uwagi, ale najwidoczniej przerosła cię ta misja, więc postanowiłeś ulać nieco mądrości tutaj. 

PS. Nie interesuje mnie twoja wiedza na temat Teatru Polskiego Radia, a już na pewno nie oczekuję od ciebie jakicholwiek informacji z tym związanych. Wystarczy, że po raz kolejny uraczyłeś mnie i pozostałych forumowiczów swoimi arcyciekawymi przemyśleniami, sowicie przesiąkniętymi prostactwem. Obawiam się tylko, że to nie koniec, a ty wrócisz niebawem z porcją kolejnych bardzo ważnych uwag, bo taki już z ciebie fajny gość.

SIOSTRA ODDZIAŁOWA
2021-04-02 13:49

Robuś bądź grzeczny i wracaj na sale, zaraz będą wydawane leki...tak jesteś wyrocznią tylko schowaj siusiaka...bo powiem panu doktorowi  !!!

Robertus
2021-04-03 19:13

Ale jesteście zabawni :D

 

Zwłaszcza ta k... ska prostaczka która po raz kolejny objawia się ze swoim prymitywizmem.

Szkoda słów na takie wartości ujemne 🤮🤮🤮

rycombel
2021-04-04 01:47

Robertus! - odpuść!!!

Facet (mondieu) od samego początku tłumaczy Ci, że powiela tylko informacje, które znalazł w internecie. Podaje nawet ich źródło. A Ty się upierasz, że to on wszystkich chce wprowadzić w błąd.

Nie wiem co miałeś na myśli pisząc: "Bardzo mi przykro ale jestem wyrocznią…", ale nawet to, że masz swoją trzy tysiące stronicową bazę "prawdy" o słuchowiskach Teatru Polskiego Radia, nie powoduje, że rzeczywiście jesteś tu wyrocznią! Trochę więcej skromności!

Nie wiem kim jest osoba, która zowie się "Siostrą Oddziałową", ale ona (ta osoba) bardzo celnie i bardzo dowcipnie oceniła Twoje nieprzemyślane wystąpienia.

Ja oczywiście mógłbym siedzieć cicho i nie zabierać głosu, jak większość zacnych współtwórców tego forum (tak! to jest wytyk szanowni Panowie), ale trudno, ktoś musi Ci powiedzieć kilka słów smutnej prawdy zanim się całkiem ośmieszysz! A na tym, ani mnie, ani nawet "mondieu" zapewne nie zależy.

mondieu
2021-04-04 14:25

rycombel, od samego początku staram się wyłuszczyć, że to nie ja jestem autorem informacji na temat obsady słuchowiska, a opis ów pochodzi ze strony Encyklopedii Teatru Polskiego. Niestety mam wrażenie, że im częściej powtarzam to mojemu oponentowi, tym bardziej utwierdza się on w przekonaniu, iż to nie prawda. Co ciekawe, jestem w stanie uwierzyć, że nazwiska podane w obsadzie słuchowiska, mogą być nieco zniekształcone, ale nie czuję się na tyle kompetentny, aby stwierdzić to na pewno. Dlatego właśnie proponowałem kontakt z ETP,  która wręcz zachęca do sugerowania zmian w jej zasobach, ponieważ jest to projekt otwarty, nieustannie uzupełniany i poprawiany - a biorąc pod uwagę 3000-stronicowe opus magnum Teatru Polskiego Radia, można by zrobić tam solidną karierę...!

rycombel
2021-04-04 14:43

Oczywiście!

Dodaj link/komentarz...

Użytkownik: Data dodania:
Link do pobrania:
Komentarz:

Historia ostatnich odwiedzin: