Teatr Polskiego Radia

"Człowiek czy maszyna"
Philip K.Dick

Emisja: 2021-03-27

Średnia ocena: 0
Oddanych glosów: 0
Tagi:

Audiomaniak
2021-03-28 12:19

download (link dostępny po zalogowaniu)

Człowiek czy maszyna – słuchowisko już dziś w RDC!Słuchowisko „Człowiek czy maszyna” powstało na podstawie opowiadania amerykańskiego pisarza Philipa K. Dicka pt. „Impostor”. Reżyserem jest Tadeusz Markowski, a autorem przekładu Henryk Stasiak.

Spencer Olham (Andrzej Szalawski) pracuję jako główny inżynier laboratorium rządowego na Ziemi, w którym trwają prace nad bronią przeciwko najeźdźcom z kosmosu. Pewnego dnia zostaje on oskarżony o bycie robotem humanoidem, który nosi w sobie bombę wodorową. Przyjaciel Olhama, Nelson (Tadeusz Kuźmiński) z majorem Petersem (Antoni Żukowski) aresztują go i zabierają na Księżyc, gdzie w razie wybuchu będzie bezpieczniej. Inżynierowi udaję się jednak uciec i wrócić na Ziemię. Teraz Olham chcę udowodnić swoje człowieczeństwo.

Na emisję słuchowiska zapraszamy w najbliższą sobotę, po godzinie 20:00. W „Wieczorze literackim” RDC gościem Łukasza Jasiny będzie prof. Barbra Osterloff z Akademii Teatralnej w Warszawie – będzie o Andrzeju Szalawskim, który w 1960 roku wcielił się w rolę Juranda ze Spychowa w „Krzyżakach” w reżyserii Aleksandra Forda. W drugiej części audycji spotkamy się z Piotrem Głowackim, aktorem, z którym porozmawiamy o sztuce „Lewiatan” – telewizyjnej adaptacji kryminału Borysa Akunina. Zaś z Magdaleną Małecką-Wippich, reżyserką, omówimy spektakl „Król w środku nocy” w Teatrze Dramatycznym.

piotrczaja2
2021-04-23 21:04

wszystko działa.

Dzięki

Dodaj link/komentarz...

Użytkownik: Data dodania:
Link do pobrania:
Komentarz:

Historia ostatnich odwiedzin: