Teatr Polskiego Radia

"Pozwól, że Ci opowiem"
Marta Rebzda

Reżyseria: Waldemar Modestowicz
Emisja: 2022-01-09

Średnia ocena: 5
Oddanych glosów: 1
Tagi:

Inne słuchowiska tego samego autora:

TPR
Do gwiazd
TPR
Kawałek umarłego świata
TPR
Kto sie nie schowa, ten kryje
TPR
Ktoś na panią czeka
TPR
Libertango
Płyń, Kapitanie, płyń…
TPR
Płyń, Kapitanie, płyń...
TPR
Żaba

Letunia2
2022-03-27 19:45

download (link dostępny po zalogowaniu)

"Mam troje dzieci: Zosia 18 lat, Hela 16 lat, Franek 13… i jest jeszcze jedno. Nieplanowane. Niewyczekiwane. I zupełnie niechciane. Ma na imię Elżbieta, a właściwie jest Elą. Niepewnie stawia kroki i nosi pieluchę. Ma 74 lata. Jest moją mamą". Tak zaczyna się bardzo osobiste słuchowisko Marty Rebzdy pt. "Pozwól, że Ci opowiem" w reżyserii Waldemara Modestowicza.
Autorka opowiada o kolejnych etapach choroby Alzheimera swojej mamy: o zanikaniu umiejętności odnajdowania się w czasie i przestrzeni, rozpoznawania twarzy, pojmowania sytuacji. O postępującej atrofii całych obszarów mózgu.

O świadomości własnego "ja", która staje się coraz bardziej mglista. Gdy mama nie potrafi przypomnieć sobie, jak poznała swojego męża, autorka postanawia opowiedzieć swojej mamie jej własną historię. Z nadzieją, że ta opowieść przywróci jej matce samą siebie, chociaż na chwilę… chociaż na czas trwania tej opowieści. "Pozwól, że ci opowiem" - mówi do matki.

Reżyseria: Waldemar Modestowicz

Realizacja akustyczna: Maciej Kubera

Muzyka: Renata Baszun

Kierownictwo produkcji: Beata Jankowska

Inspicjent: Teresa Skoczylas

Obsada:

Jadwiga Jankowska - Cieślak, Ewa Konstancja Bułhak, Maria Kłusek, Emilia Krakowska, Julia Szydłowska, Ewa Kania, Aleksandra Justa, Martyna Kowalik, Maria Pakulnis, Kamil Kula, Marek Barbasiewicz

Dodaj link/komentarz...

Użytkownik: Data dodania:
Link do pobrania:
Komentarz:

Historia ostatnich odwiedzin: