Teatr Polskiego Radia

"5:0 dla młodości"
Krzysztof Śliwa i Stanisław Ciechomski

Emisja: 1952

Średnia ocena: 0
Oddanych glosów: 0
Tagi:

Audiomaniak
2022-05-28 21:25

download (link dostępny po zalogowaniu)

Słuchowisko „5:0 dla młodości” w „Wieczorze literackim” RDC


Jak wyglądała odbudowująca się po II wojnie światowej Warszawa? Jak wspominali stolicę ci, którzy znali ją przed tragicznymi wydarzeniami? O tym już dziś. W „Wieczorze literackim” RDC słuchowisko „5:0 dla młodości” autorstwa Krzysztofa Śliwy i Stanisława Ciechomskiego, w reżyserii Mieczysława Pawlikowskiego. Zapraszamy o 20:05!

Słuchowisko „5:0 dla młodości” opowiada o odbudowującej się po II wojnie światowej Warszawie. Grupa młodzieży przyjechała zwiedzać miasto. Pierwszym przystankiem jest pałac Branickich, oglądają również Kolumnę Zygmunta i domy Starego Miasta. W autobusie wysłuchują wspomnień pasażera o Warszawie sprzed wojny, a na budowie rozmawiają z murarzem o jego pracy i zaangażowaniu budowlańców w odbudowie Warszawy.

Autorami scenariusza do oryginalnego słuchowiska Teatru Polskiego Radia są Krzysztof Śliwa i Stanisław Ciechomski. Reżyserem Mieczysław Pawlikowski znany z roli Zagłoby w Panu Wołodyjowskim. Premierę miało 28 września 1952 roku.

W słuchowisku występują: Roland Juliusz, Pilszak Danuta, Nowicki Tadeusz, Narożny Zdzisław, Machowski Wiesław, Janczar Tadeusz, Flur Jacek, Fijewski Tadeusz, Fijewska Barbara, Byszewski Czesław.

Dodaj link/komentarz...

Użytkownik: Data dodania:
Link do pobrania:
Komentarz:

Historia ostatnich odwiedzin: