info&id=1536" style="text-decoration:none">"Ale głach" - Marek Groński
  • TPR
    "Ależ masz, bracie, szczęście" - Rafał Kapeliński
  • TPR
    "Ameryka" - Franz Kafka
  • PTW
    "Anna Karenina (1984)" - Lew Tołstoj
  • TPR
    "Antygona w Nowym Jorku" - Janusz Głowacki
  • FPP
    "Apokryfy" - Karel Capek
  • RDZ
    "Azaran - Ptak Tysiąca Treli" - (baśń armeńska)
  • RDZ
    "Bajka o dzielnym Isztwanku" - Klara Molnar
  • TPR
    "Ballada F-moll" - Andrzej Zakrzewski
  • DTW
    "Balladyna" - Juliusz Słowacki
  • INN
    "Baśnie dla bezsennych - Polowanie, polowanie" - Marcin Wolski
  • INN
    "Baśnie dla bezsennych - Powrót do Amirandy" - Marcin Wolski
  • INN
    "Baśnie dla bezsennych-Willa Transcendencja" - Marcin Wolski
  • TPR
    "Betlejem polskie" - Lucjan Rydel
  • PTW
    "Blaszany bębenek" - Günther Grass
  • TPR
    "Bliscy nieznajomi" - Piotr Wojciechowski
  • TPR
    "Błagalnice" - Eurypides
  • POW
    "Boży bojownicy" - Andrzej Sapkowski
  • RDZ
    "Bracia Grimm i spółka czyli bardzo stara bajka" - Wojciech Letki
  • TPR
    "Brunon Kartuz - W stronę ciszy" - Tomasz Klibengajtis
  • WZS
    "Burzliwe życie Lejzorka Rojtszwańca" - Ilja Erenburg
  • TPR
    "Cel-pal!" - Piotr Muldner-Nieckowski
  • TPR
    "Charlie Chan prowadzi śledztwo" - Earl Derr Biggers
  • TZO
    "Chloroform i pocałunki" - Donald Olson
  • TPR
    "Ciemności kryją ziemię (1981)" - Jerzy Andrzejewski
  • PTW
    "Colas Breugnon (reż. Andrzej Zakrzewski)" - Romain Rolland
  • DTW
    "Cudowna melina" - Kazimierz Orłoś
  • TPR
    "Cudze pole, czyli Przypadki księdza Grosera [3]" - Jan Grzegorczyk
  • TZO
    "Człowiek, który lubił psy" - Raymond Chandler
  • TPR
    "Demokracja" - Andrzej Szypulski
  • DTW
    "Dialog o Zmartwychwstaniu Pańskim" - Wacław Potocki
  • DTW
    "Długi obiad świąteczny" - Thorton Wilder
  • TPR
    "Dowód wdzięczności narodu" - Wojciech Bogusławski
  • TPR
    "Dramat Nocy Listopadowej" - Bożena Markowska
  • TPR
    "Duchy Konstytucji. Impresja historyczna" - Andrzej Sowa, Krzysztof Szwed
  • TPR
    "Dwie wieże" - John Ronald Reuel Tolkien
  • TPR
    "Dyptyk góralski - Na co poetce drut kolczasty i Głuchy telefon" - Janusz R. Kowalczyk
  • PTW
    "Dzieje przygód Józefa Andrewsa i jego przyjaciela Abrahama Adamsa" - Henry Fielding
  • PTW
    "Echo w ciemności" - Francine Rivers
  • POW
    "Faraon" - Bolesław Prus
  • TPR
    "Fatalne jaja" - Michaił Bułhakow
  • TPR
    "Fortynbras się upił" - Janusz Głowacki
  • TPR
    "Frankenstein 95" - Bogdan Loebl
  • TPR
    "Generał Okulicki nie wrócił" - Andrzej Zakrzewski
  • TPR
    "Geniusz i muza" - Włodzimierz Kowalewski
  • STT
    "Grafoman" - Marek Ławrynowicz
  • TPR
    "Grudniowa noc w pałacu" - Janusz Krasiński
  • TPR
    "Grzybobranie" - Marek Nowakowski
  • TPR
    "Hiena cmentarna" - Robert Louis Stevenson
  • TPR
    "Historia jednego filmu" - Andrzej Zakrzewski
  • INN
    "Historia Jezusa" - Janusz Kukuła
  • TPR
    "Hugo Wolf - nienasycony płomień" - Tomasz Klibengajtis
  • WZS
    "Ich czas" - Zbigniew Kubikowski
  • POW
    "Imię Róży" - Umberto Eco
  • WZS
    "In paradisum" - Marek Nowakowski
  • TPR
    "Intermedia" - Miguel de Cervantes
  • TPR
    "Irena Krzywicka Mariage á trois" - Witold Malesa
  • RDZ
    "Jak uwolnić królewnę" - Ewa Nowacka
  • RDZ
    "Janko Pipora" - Jan Uliciansky
  • PTW
    "Jeniec i dziewczyna" - Kornel Filipowicz
  • TPR
    "Jezioro Bodeńskie (reż Janusz Kukuła)" - Stanisław Dygat
  • DTW
    "Judasz Iskariota" - Dominique Reznikoff
  • RDZ
    "Kalif bocian" - Wilhelm Hauff
  • PTW
    "Kamień na kamieniu" - Wiesław Myśliwski
  • TPR
    "Kapitan z Koepenick" - Carl Zuckmayer
  • TPR
    "Kasia z Heilbronnu" - Heinrich von Kleist
  • TPR
    "Klin" - Joanna Chmielewska
  • TPR
    "Koncert barokowy" - Alejo Carpentier
  • TPR
    "Koniec wieńczy dzieło" - Wojciech Dróżdż i Sławomir Rogowski
  • TPR
    "Korek" - Krzysztof Beśka
  • POW
    "Kronika wypadków miłosnych" - Tadeusz Konwicki
  • INN
    "Król Lear Superprodukcja" - FONOPOLIS
  • TPR
    "Król szczurów" - James Clawell
  • RDZ
    "Królewicz i żebrak" - Mark Twain
  • WZS
    "Krótka historia literatury dla prasy wstępującej" - Paweł Mossakowski
  • PWD
    "Krzyżacy (1984)" - Henryk Sienkiewicz
  • POW
    "Krzyżacy (1998)" - Henryk Sienkiewicz
  • DTW
    "Książę niezłomny" - Juliusz Słowacki
  • TPR
    "Kto pierwszy do Boga" - Zbigniew Moskal
  • TPR
    "Kto zabił Palomina Molero" - Mario Vargas Llosa
  • TPR
    "Kyrie" - Poul Anderson
  • WZS
    "Las" - Cezary Harasimowicz
  • TPR
    "Lilla Weneda (reż. Juliusz Owidzki)" - Juliusz Słowacki
  • TPR
    "Listopad" - Andrzej Sowa
  • WZS
    "Listy naszych czytelników (2008)" - Zbigniew Herbert
  • DTW
    "Łaska księcia Hieronima" - Uładzimier Arłou
  • STT
    "Łóżka" - Wojciech Fułek
  • STT
    "Maleńki człowiek" - Fiodor Sołogub
  • TPR
    "Mam plan" - Magdalena Wleklik
  • TPR
    "Marszałek Śmigły - Adam Zawisza" - Janusz Osica, Andrzej Sowa
  • POW
    "Martin Eden (2000)" - Jack London
  • TZO
    "Mechaniczne serce" - Roger Zelazny
  • TPR
    "Mefisto" - Klaus Mann
  • DTW
    "Miłość na Krymie" - Sławomir Mrożek
  • TPR
    "Minione czasy" - Michał Sałtykow-Szczedrin
  • PWD
    "Mistrz i Małgorzata (1980)" - Michaił Bułhakow
  • STT
    "Moja oszałamiająca kariera" - Jan Himilsbach
  • TPR
    "Mordercy" - Agnieszka Lessmann
  • TZO
    "Morderstwo po szwedzku" - Jerzy Siewierski
  • WZS
    "Mowa na wszelki wypadek" - Henryk Bardijewski
  • TPR
    "Musisz mnie wysłuchać" - Krzysztof Ćwikliński
  • POW
    "Nędznicy (2000)" - Wiktor Hugo
  • TPR
    "Nicość i światło" - Romuald Karaś
  • TPR
    "Nie-Boska komedia (2009)" - Zygmunt Krasiński
  • PTW
    "Niecne sprawki" - Roger Vailland
  • DTW
    "Niedzielny garnitur nieboszczyka" - Ramon del Valle Inclan
  • TPR
    "Nieprzyjaciel" - Julien Green
  • TPR
    "Nierozłączni" - Paweł Mossakowski
  • TPR
    "Nieustające rozmowy i wielkie czuwanie" - Wojciech Markiewicz
  • TPR
    "Noc przedślubna" - Adam Bauman
  • TPR
    "Noc Walpurgii albo kroki komandora" - Wieniedykt Jerofiejew
  • RDZ
    "O Kopciuchu najwspanialszym na świecie" - Julis Ferkas
  • PTW
    "Obłęd" - Jerzy Krzysztoń
  • TPR
    "Oczopląs" - Jerzy Górzański
  • POW
    "Oliver Twist" - Charles Dickens
  • TPR
    "Opowiadania kołymskie" - Warłam Szałamow
  • TPR
    "Opowieść jesienna" - Jan Warenycia
  • WZS
    "Oratorium na Boże Narodzenie" - Göran Tunström
  • STT
    "Osiedle" - Lidia Amejko
  • STT
    "Ostatni dom" - Henryk Gała
  • TPR
    "Ostatnie noce ventôse'a" - Stanisława Przybyszewska
  • PTW
    "Pałeczka czyli każdemu to, na czym mu mniej zależy" - Adolf Rudnicki
  • TPR
    "Pan Zdzich promuje pyzlankę" - Jarosław Abramow-Newerly
  • TPR
    "Paradis" - Janusz Głowacki
  • RDZ
    "Pierścionek z krwawnikiem" - Jan Warenycia
  • PTW
    "Pierwsza hrabina Wessex" - Thomas Hardy
  • TPR
    "Pierwszy astoriański zjazd pisarzy" - Antoni Koczerga
  • TPR
    "Piętno" - Jan Warenycia
  • WZS
    "Po przerwie" - Włodzimierz Bolecki
  • TZO
    "Pocałunek nieboszczki" - Jerzy Górzański
  • TPR
    "Pociągi pod specjalnym nadzorem" - Bohumil Hrabal
  • TPR
    "Podróż z nihilistą" - Mikołaj Leskow
  • TPR
    "Pokolenie" - Jan Warenycia
  • POW
    "Popioły (1997)" - Stefan Żeromski
  • TPR
    "Powiatowa lady Macbeth" - Mikołaj Leskow
  • TPR
    "Powrót" - Stanisław Rembek
  • TPR
    "Powrót Odysa" - Stanisław Wyspiański
  • PTW
    "Proces" - Franz Kafka
  • TPR
    "Prosta sprawa" - Kazimierz Orłoś
  • FPP
    "Prostaczek" - Wolter
  • TPR
    "Prosty urok melodramatu" - Zurab Kandelaki
  • PTW
    "Przygody w noc sylwestrową" - Ernst Theodor Amadeus Hoffmann
  • TPR
    "Przystanek" - Gao Xingjian
  • TPR
    "Psie Głowy" - Marek Nowakowski
  • RDZ
    "Pucio" - Krystyna Chołoniewska
  • PTW
    "Rany Boskie - Polska!" - Stefan Kisielewski
  • TPR
    "Ręczna robota" - Ćwirlej Ryszard
  • TPR
    "Rękopis znaleziony w Saragossie" - Jan Potocki
  • TZO
    "Robota dla Jamesa Bonda" - Jerzy Górzański
  • TPR
    "Romans" - Włodzimierz Perzyński
  • WZS
    "Romeo i Julia (2005)" - William Shakespeare
  • TPR
    "Rozdroże miłości" - Jerzy Zawieyski
  • TPR
    "Rozmowa" - Marek Nowakowski
  • FPP
    "Rozważania i uwagi moralne" - François de La Rochefoucauld
  • TPR
    "Ryba po grecku lub Rachatłukum polsku" - Kazimierz Orłoś
  • TPR
    "Samuel Zborowski (reż.Jan Warenycia)" - Juliusz Słowacki
  • TPR
    "Sandra K" - Manuela Gretkowska
  • DTW
    "Sceny miłosne z Warmi i Mazur" - Alicja Bykowska-Salczyńska
  • FPP
    "Sen o piekle czyli spelunka Plutona" - de Quevedo Francisco
  • PWD
    "Sennik współczesny" - Tadeusz Konwicki
  • TPR
    "Sezon w Wenecji" - Włodzimierz Odojewski
  • TPR
    "Siedem pięter" - Dino Buzzati
  • RDZ
    "Siódmy syn siódmego syna" - Edith Nesbit
  • TPR
    "Spacery" - Bogusław Schaeffer
  • TPR
    "Spotkanie na Świętokrzyskiej" - Antoni Gołubiew
  • TPR
    "Sprawa honoru" - Wojciech Letki
  • TPR
    "Stopklatka" - Marcin Wolski
  • POW
    "Studenci trzeciego wieku. Czterdzieści lat minęło jak jeden dzień" - Jerzy Gruza
  • WZS
    "Syreni śpiew" - Jerzy Górzański
  • TPR
    "Szarlatan" - Erskine Caldwell
  • TZO
    "Śmierć czeka w kasie" - George Hillock
  • DTW
    "Śmierć porucznika" - Sławomir Mrożek
  • TPR
    "Śmierć w Wenecji" - Tomasz Mann
  • RDZ
    "Śnieżynka" - Krystyna Chołoniewska
  • TPR
    "śp. Król Hamlet" - Jerzy Janusz Fąfara
  • TPR
    "Tajemna moc" - Andrzej Mularczyk
  • PTW
    "Tajemnica królestwa" - Mika Waltari
  • TPR
    "Taniec kogutów - Jim McGuire powrócił" - Stanisław Broszkiewicz
  • TPR
    "Teraz będzie Polska" - Andrzej Sowa
  • DTW
    "Termopile polskie" - Tadeusz Miciński
  • RDZ
    "Tomcio Paluszek" - Bracia Grimm
  • TPR
    "Tragedia amerykańska" - Theodore Dreiser
  • TPR
    "Trylogia. Fuga alla polacca" - Zbigniew Wojnarowski
  • TPR
    "Tunel" - Zbigniew Wojnarowski
  • TPR
    "Turyści z bocianich gniazd" - Czesław Straszewicz
  • TPR
    "Twe prawa wiecznie będę chwalił" - Wojciech Bąk
  • TPR
    "Uczta grudniowa" - Marek Miller, Jacek Raginis
  • TPR
    "Ulica ciemnych sklepików" - Patrick Modiano
  • TPR
    "Uroboros" - Wojciech Fułek
  • WZS
    "Uroczysko" - Jacek Snopkiewicz
  • TPR
    "W jałtańskim potrzasku" - Andrzej Zakrzewski
  • TPR
    "W nieznane. Czyściec dekadentysty" - Wojciech Markiewicz
  • TPR
    "W pół drogi" - Jarosław Mikołajewski
  • WZS
    "W śniegu i we mgle" - Krzysztof Choiński
  • RDZ
    "Waligóra i Wyrwidąb" - Elzbieta Marcinkowska
  • TPR
    "Wesele (2001)" - Stanisław Wyspiański
  • TPR
    "Wieczór trzech króli" - William Szekspir
  • POW
    "Wojna i pokój" - Lew Tołstoj
  • TPR
    "Wolni i zniewoleni-Simone de Beauvoir i Jean-Paul Sartre" - Hanna Szof
  • TPR
    "Wspomnienia z domu umarłych" - Fiodor Dostojewski
  • WZS
    "Wstępując w mgłę" - Paula Sabolova-Jelinkova
  • TPR
    "Wybory pana burmistrza" - Kazimierz Orłoś
  • TPR
    "Wybraniec" - Tomasz Mann
  • RDZ
    "Wyprawa po klocek do gry w domino" - Wanda Staroniewicz
  • TPR
    "Zagłoba swatem" - Henryk Sienkiewicz
  • TPR
    "Zagłoba swatem (reż.Jan Warenycia)" - Henryk Sienkiewicz
  • TPR
    "Zazdrość i medycyna" - Michał Choromański
  • TPR
    "Ząb mądrości" - Jan Warenycia
  • DTW
    "Zbrodnia i kara" - Fiodor Dostojewski
  • DTW
    "Zemsta (2002)" - Aleksander Fredro
  • TZO
    "Zimne piwo orzeźwia" - Cyril Hare
  • TPR
    "Zimowa opowieść" - William Szekspir
  • RDZ
    "Złodziej snów" - Liliana Bardijewska
  • TPR
    "Złoty garnek" - Ernst Theodor Amadeus Hoffmann
  • TPR
    "Zostaw wiadomość po sygnale" - Edward Redliński
  • PTW
    "Żar" - Sándor Márai
  • TPR
    "Żywot Józefa" - Mikołaj Rej