Scena Teatralna Trójki

"Kontrapunkt"
Rubi Birden

Reżyseria: Wojciech Markiewicz
Emisja: 2010-05-30

Średnia ocena: 2
Oddanych glosów: 4
Tagi:

Halina Łabonarska

1947 -
(Maria)

Agata Kulesza

1971 -
(Julia)

Inne słuchowiska tego samego autora:

TPR
Czary mary. Spółka z o.o.

Audiofil
2010-06-04 22:30

Reżyseria: Wojciech Markiewicz
Realizacja: Maciej Kubera
Opracowanie muzyczne: Tomasz Obertyn

Obsada: 
Halina Łabonarska (Maria)
Agata Kulesza (Julia)

Maria, aktorka teatralna, która lata świetności ma już dawno za sobą, wiedzie spokojny żywot. I pewnie nadal oglądałaby z nostalgią zdjęcia, na których wcielała się w bohaterki Szekspira czy Ibsena, popijając samotnie herbatę, gdyby nie pewna dziennikarka.

Julię Weiss miłością do tej kobiety zaraził jej własny ojciec. Dlatego też postanawia napisać biografię Marii. Nie będzie to jednak zwykła książka, gdyż okazuje się, że Julia wie o swojej bohaterce więcej, niż powinna. Maria nie doszła do tego, co ma, tylko dzięki talentowi i ciężkiej pracy. Bo przecież „aktorka jest jak dziwka, za miłość sprzedaje siebie”.

Obie kobiety łączy wspólny cel – odnalezienie kochanka Marii, który okazuje się być również ojcem Julii. Czy Michel żyje? Obydwie panie są w życiu świetnymi aktorkami, przebiegłość i spryt Julii doskonale dorównują kroku inteligencji Marii. Co przed sobą ukrywają? Która z nich stworzyła swoją biografię na potrzeby sytuacji?

Dialog między nimi przedstawia pełną gamę emocji, świetną znajomość psychologii, nie brak mu również ironii czy humoru, a zwroty akcji pozostawiają słuchacza w nieustannej niepewności. To nie tylko rozmowa o teatrze i miłości, to bolesna i jakże prawdziwa opowieść o życiu, ze wszystkimi jego aspektami.

jakoe
2012-11-22 19:45

download (link dostępny po zalogowaniu)

Dodaj link/komentarz...

Użytkownik: Data dodania:
Link do pobrania:
Komentarz:

Historia ostatnich odwiedzin: