Teatr Polskiego Radia

"Triumf cnoty"
Koźma Prutkow

Reżyseria: Dobrosława Bałazy

Średnia ocena: 2
Oddanych glosów: 1
Tagi:
  rosyjskie (189) 

Wiesław Michnikowski

1922 - 2017

Adam Woronowicz

1973 -

Krzysztof Wakuliński

1949 -

Marcin Troński

1954 -

Włodzimierz Press

1939 -

pingwin
2013-09-03 07:26

download (link dostępny po zalogowaniu)

Koźma Prutkow-wspólny pseudonim pisarzy rosyjskich: Aleksieja K. Tołstoja oraz braci Aleksieja, Aleksandra i Władimira Żemczużnikowów.

Występują: Krzysztof Wakuliński, Adam Woronowicz, Wiesław Michnikowski i inni.

Audiofil
2013-09-04 13:23

Obsada:
Wiesław Michnikowski, Adam Woronowicz, Krzysztof Wakuliński, Marcin Troński, Włodzimierz Press

Koźma Prutkow to zbiorczy pseudonim spółki utalentowanych, rosyjskich literatów: Aleksego K. Tołstoja, braci Aleksego i Włodzimierza Zemczuznikowów oraz Piotra Jerszowa, autora bajki "Konik Garbusek". Swoje pełne ironii i zgryźliwego poczucia humoru dzieła, tworzyli w połowie dziewiętnastego wieku. I juz wtedy mieli klopoty z cenzura.

Tekst "Tryumf cnoty" w radiowej adaptacji Dobrosławy Balazy to dramat pełen dynamicznej akcji, humoru i żywo zarysowanych postaci. Opowiada o ponadczasowej bolączce wszelkiej wladzy - obłudnych i lizusowskich skłonnościach do pięcia sie po szczeblach rządowej kariery.

Minister Urodzajów ze słuchowiska "Tryumf cnoty" rozdaje urzędy wedlug klucza, którym jest zdrowy wygląd. Co zrobić, żeby go utrzymac? Kandydaci na urzędy nie cofną sie przed niczym. Zawsze aktualne: "Z kogo się śmiejecie? Z siebie samych..." i w tym wypadku uwiarygodniło ponadczasową wartość utworu.

Nie można oprzeć się skojarzeniom z działalnością Cyrku Monty Pytona w rosyjskim wydaniu. Rządowych dostojników kreują wybitni polscy aktorzy z Wiesławem Michnikowskim na czele.

Sloniasz
2014-01-26 17:38

download (link dostępny po zalogowaniu)

Dodaj link/komentarz...

Użytkownik: Data dodania:
Link do pobrania:
Komentarz:

Historia ostatnich odwiedzin: