Teatr Polskiego Radia - Słuchowisko na lato

"Rodzina królewska"
Wojciech Tomczyk

Reżyseria: Andrzej Mastalerz
Emisja: 2020-07-05

Średnia ocena: 0
Oddanych glosów: 0
Tagi:

Inne słuchowiska tego samego autora:

WZS
„Zaręczyny”
STT
Jednorożec
DTW
Norymberga
INN
Norymberga reż. Waldemar Krzystek
WZS
Wampir
WZS
Wielka improwizacja

Letunia2
2020-07-11 11:14

download (link dostępny po zalogowaniu)

Celina Sołowiejczyk mieszka z dwójką dorosłych już dzieci w jednej z warszawskich kamienic. Stałymi lokatorami mieszkania są też zmieniający się często sublokatorzy, którym Celina wynajmuje pokój na antresoli. Jednak głównym źródłem dochodu zaradnej kobiety jest pokątna sprzedaż alkoholu dostarczanego przez kierownika delikatesów.

Pewnego dnia u Celiny pojawia się nowy sublokator – młody, obiecujący literat Marek Koszon. Gdy na skutek donosu sąsiadki sprawą nielegalnego handlu i spekulacji zainteresuje się sierżant Eustachy Żbik, całej rodzinie grozić będą bardzo poważne konsekwencje. Nieoczekiwana pomoc ze strony Marka, który złoży zaskakującą i odważną deklarację, uratuje Celinę przed aresztowaniem, jednak będzie miało to też zupełnie nieprzewidziane konsekwencje. Lekkomyślnie rzucone słowa wciągną rodzinę w grę pozorów, w której – jak się wkrótce okaże – każdy ma jakieś ukryte cele…

"Rodzina królewska" to opowieść o Polsce lat pięćdziesiątych wraz ze wszystkimi jej strasznymi i śmiesznymi absurdami. To także obraz społeczeństwa tamtych czasów, starannie ukrywającego swoją przedwojenną przeszłość, narażonego na szykany nowej władzy i zmuszonego do zawierania trudnych kompromisów moralnych. To wreszcie portret polskiego środowiska literackiego połowy XX wieku i próba zmierzenia się z odwiecznym mitem pisarza-artysty.

Obsada: Joanna Jeżewska (Celina), Sławomir Orzechowski (Eustachy), Jarosław Gajewski (Juliusz), Mateusz Weber (Marek), Krzysztof Godlewski (Walerian), Ada Szczepaniak (Hania) 

(Polskie Radio)

Dodaj link/komentarz...

Użytkownik: Data dodania:
Link do pobrania:
Komentarz:

Historia ostatnich odwiedzin: