Radio dzieciom

"Krasnoludek u kupca"
Hans Christian Andersen

Emisja: 1974

Średnia ocena: 0
Oddanych glosów: 0
Tagi:

Inne słuchowiska tego samego autora:

RDZ
Brzydkie kaczątko
RDZ
Calineczka
RDZ
Calineczka-Dziecię Elfów
RDZ
Dzikie łabędzie
RDZ
Królowa Śniegu
RDZ
Krzesiwo
RDZ
Księżniczka i świniopas
RDZ
Latający kufer
RDZ
Mała Syrenka
RDZ
Mała syrenka (adapt.Wasowski)
RDZ
Rajski ogród
RDZ
Słowik
RDZ
Urodzinowe szaty króla

Empty
2023-07-29 18:27

download (link dostępny po zalogowaniu)

Obsada : Krasnoludek-Wiesław Michnikowski, Kupiec- Tadeusz Bartosik, Kupcowa - Irena Kwiatkowska i inni.

Słuchowisko z 1974 r. Czas około 19 min.

Robertus
2023-07-30 05:04

„Krasnoludek u kupca” (1974) – Teatr Szkolny

 

Premiera: 28.03.74

Autor: Hans Christian Andersen

Reżyseria: Helena Merenholc

Obsada: Mieczysław Milecki (Hans Christian Andersen), Wiesław Michnikowski (Krasnoludek), Tadeusz Bartosik (Kupiec), Irena Kwiatkowska (Kupcowa), Piotr Loretz (Student), oraz: Krystyna Miecikówna, Włodzimierz Nowakowski, Alina Rostkowska

 

Empty
2023-07-30 14:07

Szkolny? To jakas nowa kategoria chyba na tej stronie? Premiera tego sluchowiska miala miejsce w TPR właśnie w takim dniu który Pan podał.

Robertus
2023-07-30 19:06

Informacja o cyklu z PBL. Wiele było w historii TPR takich, które nie są tu uwzględnione. Np. Sławne Procesy, Teatr Poezji, Studio Współczesne, Studio Klasyczne, Teatr Klasyki dla Dzieci i Młodzieży etc....

Natomiast po odsłuchaniu weryfikacja obsady:

Wiesław Michnikowski (Krasnoludek), Tadeusz Bartosik (Kupiec), Irena Kwiatkowska (Kupcowa), Piotr Loretz (Student), Włodzimierz Nowakowski (Młynek od Kawy), Krystyna Miecikówna (Beczka), Alina Rostkowska (Kasa)

Empty
2023-07-30 19:32

Szanowny Panie. Identyczna obsada i tworcy tego sluchowiska są na Encyklopedii Teatru również, dlatego nie umieszczam pełnych danych bo kazdy moze sobie tam sprawdzic szczegóły. Z calym szacunkiem ale Poezja jest taki cykl. Proszę zobaczyć z lewej.Sluchowisko przeze mnie dodane to unikat i wątpię czy ktoś je ma oprócz mnie ale może się mylę. Wiem że Pan jest weteranem tej strony i doceniam Pana wiedzę i pasję. Dzięki Panu wysluchalem również wielu wspaniałych sluchowisk za co dziękuję.

Robertus
2023-07-30 20:26

Teatr Poezji to była nazwa cyklu, Poezja to tematyka, więc to są dwie różne sprawy

Na Encyklopedii Teatru, i jest to jedynie zasługą niegdysiejszej dyrektor IT Doroty Buchwald wyrzuconej z trzaskiem po objęciu dyktatu przez partyjkę z Nowogrodzkiej, swego czasu zaczęły się pojawiać obsady słuchowisk. I wielka chwała jej za to. Baza Teatru Polskiego Radia tworzona przeze mnie zaczęła powstawać na wiele lat przez pojawieniem się encyklopedii teatru, a dzięki pozbyciu się pani Buchwald rozrastanie się bazy informacji na tej stronie o PR SIĘ ZAKOŃCZYŁO. Na stronie ET znajduje się ok. 60% danych o słuchowisk z tych danych, które ja posiadam, a i ja nie posiadam wszystkich danych więc zakładanie z góry że obsada słuchowiska jest na ET jest co najmniej chybiona. Pomijam już fakt, że ja umieszczałem obsady słuchowisk na tej stronie na długi przed pojawieniem się strony ET. I jeśli mam ochotę, robię to nadal. Proszę uprzejmie.

I jeszcze jedno. Dane obsadowe słuchowiska po weryfikacji odsłuchowej nie są identyczne z danymi na ET, więc po co takie rzeczy pisać? Ja osobiście nie uznaję bzdur i je tępię. Wciąż proszę uprzejmie. 

Za to słuchowisko - oczywiście bezapelacyjnie dziękuję i kłaniam się w pas.

Empty
2023-07-30 20:51

Ja korzystam z danych z internetu i nie gwarantuję ze są w 100 % prawdziwe. Za korektę oczywiście dziękuję. Nie ma Pan naprawdę za co mi dziękować.Ja dzięki Panu również wysłuchałem wielu wspanialych unikatowych sluchowisk co jest niewspółmierne do mojego jednego sluchowiska ktorego Pan nie znał. Pozdrawiam.

PS. Szanowny Robertusie, Specjalnie dla Pana umiescilem jeszcze dwa unikatowe sluchowiska wg Andersena : CALINECZKA - DZIECIĘ ELFÓW oraz KRZESIWO. Nie mam niestety obsady tych sluchowisk. Proszę o pomoc i wstawienie pod nimi odpowiednich opisów oczywiscie jezeli dotrze Pan do danych. Pozdrawiam.

Dodaj link/komentarz...

Użytkownik: Data dodania:
Link do pobrania:
Komentarz:

Historia ostatnich odwiedzin: