Ostatnio zalogowani
na stronie

Informacja dostępna po zalogowaniu


"Odludki i poeta"
Aleksander Fredro

Reżyseria: Jan Koecher
Emisja: 1949-01-01

Średnia ocena: 0
Oddanych glosów: 0
Tagi:

Inne słuchowiska tego samego autora:

TPR
Ciotunia
TPR
Damy i huzary (1957)
TPR
Damy i huzary (1970)
TPR
Damy i huzary (1976)
INN
Damy i Huzary (2015)
TPR
Dożywocie (1973, reż. A.Bardini)
TPR
Dożywocie (1997, reż. J.Kukuła)
TPR
Dożywocie (2013, reż. J.Englert)
TPR
Dwie blizny
TPR
Intryga naprędce, czyli nie ma złego bez dobrego
TPR
Jestem zabójcą
TPR
Lita & Compagnie
TPR
Lita & Compagnie (wersja 2)
TPR
Mąż i żona
INN
Mąż i żona
WZS
Mąż i żona
INN
Mąż i żona (frg)
TPR
Nie uchodzi, nie uchodzi czyli... Damy i huzary
TPR
Nikt jutra nie zgadnie
TPR
Nikt mnie nie zna (fragment)
TPR
Odludki i poeta
TPR
Pan Benet
TPR
Pan Geldhab
TPR
Pan Jowialski
Pierwsza lepsza
TPR
Pierwsza lepsza, czyli nauka zbawienna
DTW
Posażna jedynaczka
TPR
Poznaj, nim pokochasz
STT
Przypadki miłosne według hrabiego Fredry czyli Opowieści naszej prababuni
TPR
Rewolwer
TPR
Śluby panieńskie (1972)
TPR
Śluby panieńskie (1993)
TPR
Śluby panieńskie (2009)
INN
Świeczka zgasła
TPR
Świeczka zgasła
STT
Teraz
INN
Trzy razy Fredro
TPR
Wychowanka
TPR
Z jakim się wdajesz takim się stajesz
TPR
Zemsta (1953)(fragm.)
DTW
Zemsta (1974)
DTW
Zemsta (2002)
TPR
Zrzędność i przekora
TPR
Zrzędność i przekora (1976)

Robertus
2023-09-06 20:25

download (link dostępny po zalogowaniu)

SKANDALU CIĄG DALSZY

Przy Fredrze, przy sześciu postaciach, również robią sobie skandal pt. wykonawcy-wybór podając trzech zamiast sześciu. PEŁNA PRAWIDŁOWA FISZKA PODRÓBY ARCHIWISTÓW Z BEZCZELNĄ MITKO NA CZELE JEST TAKA :

 

„Odludki i poeta” (1948)

 

Premiera: 01.01.49

Autor: Aleksander Fredro

Reżyseria: Jan Koecher

Obsada: Tadeusz Woźniak (narrator), Feliks Chmurkowski (Józef Kapka), Julian Składanek (Astolf), Wojciech Brydziński (Czesław), Stanisława Stępniówna (Zuzanna), Edmund Fidler (Edmund)

 

ROK PRODUKCJI RÓWNIEŻ JEST KŁAMSTWEM

Audiomaniak
2023-09-07 07:51

Bardziej niepokoi tempo wrzucania słuchowisk. Jeżeli w bazie jest ok.17000 pozycji to zakończenie nastąpi za około 20 lat! Ale medycyna robi postępy.

andrzej.nowak69
2023-09-07 08:44

Ciekawe, że lata 50-te, a żadnych słuchowisk o przewodniej roli partii i Stalina. Byłyby teraz niepoprawne politycznie. Bynajmniej do tego nie tęsknię, ale byłoby to jednak jakieś świadectwo historii.

Empty
2023-09-07 11:08

O przewodniej roli partii i Stalina???!!!! A kto chcialby tego sluchac?!! Dobrze ze takich propagandowych smieci nie umieszczają!! Jest jedno sluchowisko wrecz antykomunistyczne co jest ewenementem jak na tamte lata : CZOU-CZU-TANG z Wladyslawem Hańczą.

stanleybl
2023-09-07 11:47

A właśnie byłoby ciekawe posłuchać i takich słuchowisk. W końcu to nasza historia.I powinniśmy mieć możliwość wysłuchania wszystkich słuchowisk bez stosowania nowej cenzury bo słuchowisko nieprawomyślne i nie pasuje do dzisiejszych czasów!Byłoby bardzo ciekawe kto w tych słuchowiskach występował i jak sobie z rolą poradził.

Empty
2023-09-07 11:59

Sorry ale mi byloby szkoda czasu na sluchanie takich bzdur. Tak jak nie ogladam socjalistycznych produkcyjniakow z lat 50 tych tak i tego bym nie sluchal. Naprawde jest tyle ciekawych sluchowisk ze szkoda zycia na komunistyczne wypociny.

Audiomaniak
2023-09-07 12:50

Wszystko jeszcze przed nami. Lata 50-te to dziesięć lat.

Robertus
2023-09-07 14:11

A ja się nie zgadzam,

Dobrze zrobionego i w dobrej obsadzie słuchowiska socrealistycznego chętnie bym posłuchał. 

 

Tak samo z filmami. Były tam oczywiście gnioty, przez Żołnierza zwycięstwa i Stalowe serca nie przebrnąłem. Ale już za całkiem udany uważam Autobus odjeżdża 6.20. a Dwie brygady wręcz za wybitny. 

 

Nie bądźmy ślepcami.

Empty
2023-09-07 16:05

DROGI ROBERTUSIE, kazdy ma swoje gusta nie kazdego wszystko interesuje ale kazdy ma prawo do swojej opinii i po to mamy to forum. Nie musimy sie we wszystkim zgadzac zawsze 😛Wazne żeby mieć do siebie wzajemnie szacunek.Podobno przed nami jeszcze sporo ukrytych perelek z Archiwum Polskiego Radia. Dobrze ze chociaz wiedzą ze wybitnym twórcą byl Kopalko i jego stare sluchowiska umieszczają. Ponadto zapewnili ze bedzie tez trochę dramaturgii swiatowej. Juz jest np. Dickens i Maupassant. I chwala im za to. Nie krytykujmy ich tak na kazdym kroku. Dobrze ze wreszcie cos robią dla wielbicieli TPR choc wiem ze nie bylo latwo przez lata o cokolwiek sie doprosic. Co do polskich  filmow z lat 50tych to nie jest tak ze wcale ich nie ogladam, cenię sobie np. CIEŃ Kawalerowicza (z Emilem Karewiczem!!! 😛) i CZŁOWIEKA NA TORZE Munka ze wspanialym Kazimierzem Opalińskim.

P.S. To Szanowny ROBERTUS jeszcze ani jednego radiowego produkcyjniaka z lat 50-tych lub późniejszych nigdy nie sluchal??? Nie wierzę!!!! Myślę ze cos by sie znalazlo. Jest sluchowisko wg Wiernika bodajże, o takiej tematyce zdaje sie CZLOWIEK NIE STARZEJE SIE. Sa tez dlugaśne WSPOMNIENIA PROKURATORA wg Adama Kreczmara ale ich nigdy nie słuchałem. Podobno sa nasycone propagandą tamtych czasów.ROBERTUSIE na pewno je zaliczyłeś 😛

Robertus
2023-09-07 18:23

Ależ oczywiście, że każdy ma swoje zdanie. I każdego zdanie należy uznać. Ja stwierdziłem tylko, że nie powinniśmy czegoś oglądać bo "nie" z uwag propagandowych i tyle (ja nawet gniot "Smoleńsk" próbowałem zmęczyć). Tak jak pisałem, mimo nasycenia odrażającą wręcz propagadą, "Dwie brygady" uważam za film wręcz wybitny. A sam wspomniany przez Ciebie Opaliński - genialny. Nie twierdzę też, że nie słuchałem - dobrze obsadzonych i zrobionych posłuchałbym jeszcze. Np. taki "Człowiek z karabinem" (który wyszedł świetnie Antczakowi w wersji TTV) został zrobiony w l. 50 dwukrotnie ze znakomitymi obsadami, które chętnie bym porównał (Kurnakowicz, Fijewski, Woszczerowicz vs Benoit, Jasiukiewicz, Żukowski).

A na potwierdzenie mojej tezy jest właśnie fakt Twojej pomyłeczki. Otóż Wspomnienia Prokuratora są propagandą tyle że... anty ;) ANTYPROPAGANDĄ wymierzoną właśnie w działający ówcześnie system. A posłuchać proponuję. Genialne role Borowskiego w roli tytułowej (na jeden odcinek - niestety, bo w tej roli się nie sprawdził w przeciwieństwie np do Rheta Butlera czy Bohuna - zastąpiony Chamcem) i przekomiczny Władysław Kowalski jako... Nieuchwytny Maruś. Cudnie brzmi! :) Plus charakterystyczne, kontrastowe głosy Ewy Milde i Matyjaszkiewicza. A w epizodach cała galeria mistrzów - ot, choćby Mrozowska, Pawlik, Wichniarz, Kociniak, Czechowicz, Pieczka, Kowalski (Wacław), Kaczor. W drugiej części pełno odwołań literackich z klasyki wprost na grunt l. 70-tych. Cudna rozrywka. Radzę posłuchać :)

Empty
2023-09-07 18:30

Dziękuję serdecznie. WSPOMNIENIA PROKURATORA to bodajże  serial radiowy i są dlugaśne a to ze są antykomunistyczne to tylko na ich plus.Obsada faktycznie wybitna ale ja wolę jak zapewne zauważyłeś pojedyncze sluchowiska choc na pewno na te WSPOMNIENIA kiedyś sie skuszę.

Robertus
2023-09-07 19:39

No serial dobrze zrobiony - ale naprawdę dobrze, a takich nie brakuje - i to w wieloobsadzie to mój konik, zwłaszcza PWD (że wspomnę tylko Lalkę, Sławę i chwałę, Barona von Goldringa, Ducha Białowieży, Kilka dni w Reno, Łuk triumfalny, Pilną przesyłkę do Londynu) ale nie tylko bo było przecież wiele seriali dla młodzieży (np. Przypadki starościca Wolskiego, Sygnał dla białej orchidei, Szczeniak...) i innych.

Warunek - wytrawna reżyseria i znakomita obsada! :)

Wspomnienia prokuratora zaś wcale do - według moich "wymiarów" - do długaśnych nie należy. 15 odcinków po 7-12 minut: przecież to jest na jedno krótkie popołudnie :)

Audiomaniak
2023-09-08 13:57

Oj cieniutko,cieniutko. Tylko po jednym słuchowisku dziennie.Kroplówka.

Robertus
2023-09-08 17:21

To jakoś wypada jeszcze ok. 45 lat według danych z Mojej Bazy i ponad 150.lat według wyliczenia rs67, faktycznie kiepsciutko

 

Empty
2023-09-13 13:11

Szanowni Panowie i Panie, 

Właśnie wysluchalem z czystej ciekawości dwoch propagandówek ale tylko ze wzgledu na aktorów: CZLOWIEK NIE STARZEJE SIE(1960) wg Wiernika  i CZLOWIEK NIE UMIERA(1952) wg Brandysa. Obydwa sluchowiska to nieznośna propaganda komunistyczna ale dla aktorow mozna posłuchać( m.in. Aleksandra $laska i Gustaw Holoubek). Tylko dla nich sluchalem tych gniotów. Jezeli tak jak powyzej deklarujecie że chętnie posluchalibyscie takich propagandowek to te dwa gnioty wlasnie Wam podsunąłem.

Audiomaniak
2023-09-13 19:59

Powinno być:Panie i Panowie.Cytując klasyka Panie też maja prawo.

Empty
2023-09-13 21:12

Czulem, że mi to ktoś wypomni ale tu chyba jest wiecej facetów. Tak mi się wydaje.

Empty
2023-09-13 22:21

Powinno być Cytując a nie Cytująć AUDIOMANIAKU.

pavvvel
2024-01-11 09:49

Widać wyraźny przełom. Słuchowiska zamieszczane obecnie, wyprodukowane po 56 roku, są ciekawsze, szerszy dobór testów. Wcześniej bezpieczna klasyka albo propaganda. 

Empty
2024-01-11 13:25

Tez slucham tych podcastow z lat 50tych i muszę przyznac ze sa lepsze i gorsze. Błędem i zaniedbaniem jest ze archiwisci nie umieszczają opisów o czym jest dane sluchowisko zwlaszcza do tak starych nagrań i nigdy nie wiadomo na co sie trafi. Ogólnie dupy nie urywają.Nie trafilem jeszcze w tych podcastach na sluchowisko wielkie i wybitne. Są poprawne i tyle. Zadnemu z tych sluchowisk nie dalbym 10/10. Ale dobrze ze są.. Wreszcie Polskie Radio przestalo siedziec na tych sluchowiskach jak kura na jajach i bronic do nich dostępu!!! A moze ktos mi podpowie ktore z ostatnio umieszczanych jest bardzo dobre???

Empty
2024-01-13 00:34

Tym z Radia od tych podcastow tez zdarzają sie wpadki. Sluchowisko W SPRAWIE PLUSZOWEGO MISIA jest niewypalem pod kazdym względem. Dawno takiego gówna nie sluchalem. Niby to opowieść detektywistyczna a w ogóle nie trzyma w napięciu. Nie polecam. Strata czasu pomimo Ireny Kwiatkowskiej i Wienczyslawa Glinskiego!!!

Dodaj link/komentarz...

Użytkownik: Data dodania:
Link do pobrania:
Komentarz:

Historia ostatnich odwiedzin: