Ostatnio zalogowani
na stronie

Informacja dostępna po zalogowaniu

Inne

"Zbigniew Zapasiewicz"
Wielcy interpretatorzy

Reżyseria: różni
Emisja: 2009-09-13

Średnia ocena: 3.67
Oddanych glosów: 3
Tagi:

Inne słuchowiska tego samego autora:

INN
Marek Walczewski
INN
Maria Gorczyńska

Słuchacz
2009-09-14 17:18

Audycja Iwony Malinowskiej zamykająca reaktywowany na okres wakacji cykl, w którym autorka przypominała wielkich aktorów polskiej sceny w repertuarze radiowym.

Zbigniew Zapasiewicz był wybitnym aktorem teatralnym i filmowym ale lubił też grać w Teatrze Polskiego Radia, gdzie stworzył niezapomniane kreacje w wielu słuchowiskach, między innymi tytułowego Agamemnona w dramacie Ajschylosa, Wielkiego Fryderyka w sztuce Adolfa Nowaczyńskiego, Wysockiego w dramacie Władysława Zawistowskiego czy Stalina w sztuce Gastona Salvatore.

Fragmenty tych ról a także sceny z radiofonizacji Pana Wołodyjowskiego wg powieści Henryka Sienkiewicza, w której Zbigniew Zapasiewicz także wystąpił w roli tytułowej oraz fragment "Rekonstrukcji poety" Zbigniewa Herberta znajdą się w audycji. O specyfice aktorstwa zmarłego niedawno Zbigniewa Zapasiewicza mówić będzie profesor Wojciech Dudzik - autor książki pt. "Świadomość teatru - polska myśl teatralna II połowy XX wieku", który w jednym z rozdziałów zamieścił przedrukowany z "Dialogu" z 1982 roku artykuł Zbigniewa Zapasiewicza "Słowo w działaniu aktora". Autorka przypomni również z nagrań archiwalnych wypowiedzi samego bohatera audycji na temat pracy w teatrze radiowym.

pingwin
2014-08-01 05:55

download (link dostępny po zalogowaniu)

Dodaj link/komentarz...

Użytkownik: Data dodania:
Link do pobrania:
Komentarz:

Historia ostatnich odwiedzin: