Inne

"Koncerty urodzinowe w Dwójce - Rafał Blechacz"
Róża Światczyńska

Emisja: 2010-02-23

Średnia ocena: 1
Oddanych glosów: 1
Tagi:

rycom.bel
2010-02-24 22:51

artv25
2010-02-27 09:40

W programie:                                                        Fryderyk Chopin: Koncert fortepianowy f-moll op. 21
Robert Schumann: II Symfonia C-dur op. 61

W pierwszym z cyklu Koncertów Urodzinowych upamiętniających 200. rocznicę urodzin Chopina na filharmonicznej estradzie wystąpił Rafał Blechacz.

W październiku 2005 roku Rafał Blechacz bezapelacyjnie zwyciężył w XV Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. F. Chopina.Otrzymał również nagrody specjalne: Polskiego Radia za najlepsze wykonanie mazurków, Towarzystwa im. F. Chopina za najlepsze wykonanie poloneza, Filharmonii Narodowej za najlepsze wykonanie koncertu.

Znawcy uważają, że młody pianista każdym występem potwierdza słuszność werdyktu jury XV Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego z 2005 roku. Recenzje jego występów są utrzymane w tym samym tonie:                         Chyba od czasów Artura Rubinsteina Polska nie wydała tak wielkiego talentu pianistycznego, jak ten młody mistrz pianistyki...,Rafał Blechacz posiada niezwykłe wyczucie melancholii Chopina. Jego gra robi wrażenie rozważnej, niemal nad wiek dojrzałej, ale też swobodnej..., wykonanie Blechacza było wspaniałym połączeniem wewnętrznej siły i poezji..

Dodaj link/komentarz...

Użytkownik: Data dodania:
Link do pobrania:
Komentarz:

Historia ostatnich odwiedzin: