Ostatnio zalogowani
na stronie

Informacja dostępna po zalogowaniu

Teatr Polskiego Radia

"Pensjonat Relax"
Agnieszka Elbanowska

Reżyseria: Agnieszka Elbanowska, Łukasz Lewandowski
Emisja: 2019-12-14

Średnia ocena: 0
Oddanych glosów: 0
Tagi:

Letunia2
2019-12-16 00:10

download (link dostępny po zalogowaniu)

"Dyrektor domu wczasowego Relax i jego nieliczny personel szykują się na przyjazd uchodźców. Żeby ratować swój pensjonat przed bankructwem, dyrektor postanawia skorzystać z oferty Urzędu Do Spraw Cudzoziemców, wspomaganego przez dotacje unijne, i przekształcić swoją działalność na ośrodek dla uchodźców. W dzień spodziewanego przyjazdu, kiedy wszystko wydaje się być gotowe, zaczynają pojawiać się nieoczekiwane komplikacje."

"Perspektywa spotkania z „obcym” doskonale weryfikuje to, jak widzimy samych siebie. W oczekiwaniu na przyjęcie uchodźców, bohaterowie filmu - społeczność małej polskiej miejscowości, mimowolnie definiują swoją tożsamość. Skupieni na tym, jak się zaprezentować i w jaki sposób z zaistniałej sytuacji wyciągnąć dla siebie największe korzyści, demaskują własne słabości, lęki i uprzedzenia.

Kryzys uchodźczy (z naszej, europejskiej perspektywy), to cały szereg konkretnych problemów i narastających konfliktów społecznych, międzykulturowych, politycznych, ekonomicznych. Uciekając się do zbawiennej roli absurdu, chciałabym, chociażby w małej skali krótkiej opowieści filmowej, spróbować przebić ten napęczniały balon."

 

Agnieszka Elbanowska "Pensjonat Relax"

Reżyseria: Agnieszka Elbanowska, Łukasz Lewandowski 

Realizacja akustyczna: Andrzej Brzoska

Muzyka: Maciej Moruś

 

Obsada:

Łukasz Lewandowski, Jarosław Gajewski, Jarosław Boberek, Barbara Zielińska, Marta Dylewska, Andrzej Kłak, Monika Kwiatkowska, Stanisław Brudny, Kamil Pruban, Michał Podsiadło,

nineczka2
2019-12-16 12:13

Czy można prosić o zamieszczenie linku w innym formacie? Serdecznie dziękuję 

17eye
2019-12-16 13:31

download (link dostępny po zalogowaniu)

Plik do pobrania w formacie .mp3 

;-)

nineczka2
2019-12-16 14:16

O, jak miło!!! Baaardzo dziękuję😀

makolągwa
2019-12-17 23:31

Muszę przyznać, że zarówno nadanie tego kontrowersyjnego słuchowiska przez Polskie Radio, jak i "ochy" i "achy" Nineczki2 skłoniły mnie do zabrania głosu w sprawie tego słuchowiska.

Powiem tak: gdyby to słuchowisko było wyemitowane w roku 2014 (kłaniam się p. Oldze Tokarczuk), to wszystko byłoby w porządku! Oto Polska stanęła wtedy przed nowym doświadczeniem i wszystkie głosy "za" i "przeciw" były uprawnione!

Ale, dziś mamy koniec roku 2019 i już wszystkim rozumnym ludziom powinno być wiadome, że Ci, którzy wówczas wyrażali obawy wobec niekonktrolowanej migracji ludności wyznania islamskiego, mieli rację!!

Dziś przecież, my Polacy, możemy do woli obserwować zgubne skutki jednoosobowej decyzji pani Angeli Merkel w sprawie otworzenia granic (gdybyż chodziło tylko o otworzenie granic Niemiec, ale jakim prawem, wymieniona, otworzyła granice całej Unii???)

I w takiej sytuacji decyzja p. Kukuły o  nadaniu tego słuchowiska (patrz: "dobra zmiana") jest bardzo zastanawiająca? Czy p. Kukuła nie zdaje sobie sprawy z tego, że przedstawianie dzisiaj ludzi, którzy wtedy mieli najróżniejsze obawy - jako GŁUPKÓW, jak to jest zrobione w słuchowisku - jest conajmniej niemądre? Bo przecież, to oni, mieli wtedy rację!!!

I dziś p. Kukuła puszcza to słuchowisko???

Przykro mi tylko, że nie mam żadnej nadziei, że mój głos dotrze do decydentów politycznych, którzy p. Kukułę zrobili szefem Teatru Polskiego Radia - a szkoda!!!

I może jeszcze tylko jedno - pani Agnieszce Elbanowskiej - za takie "opus" (czyt: dzieło), bardzo to, ale na prawdę bardzo - dziękujemy, zadzwonimy… później!!! Pani Elbanowska powinna wiedzieć, co znaczą te słowa…

Robertus
2019-12-19 20:50

próbuję pozbierać się ze śmiechu.... 

Dr Jekyll
2019-12-21 00:44

PISbolszewicy tęsknią do cenzury, zapomnieli chyba, że 29 stycznia 1990 roku było "Sztandar wyprowadzić". Fajne słuchowisko, Szacun Panie Dyrektorze! 

makolągwa
2019-12-24 16:45

Rozumiem, że Robertus nie może się pozbierać ze śmiechu, po moim wpisie. I to jest dla mnie zupełnie zrozumiałe. Inne spojrzenie na świat, inna wrażliwość… inna reakcja.

Jednak to, co wypisuje ten półgłówek Dr Jekyyll - to już jest tylko i wyłącznie czysta mowa nienawiści!

Gdzieś ty się dziecko (Drze Jekyll) uczył historii Polski??

Według ciebie PISiory to fani bolszewików?

Według ciebie PISiory to wielbiciele komunistycznej cenzury?

Głupku! (Drze Jekyll) - przy Wigilii jest miejsce i dla ciebie! Tak Pan postanowił i tak będzie. Tej nocy nawet i zwierzęta mówią ludzkim głosem!

Ale czy musisz się koniecznie narzucać ze swoją głupotą??

Chcesz, zabłysnąć?, to wsadź sobie 200. watową żarówkę w odnośne miejsce ciała i będziesz błyszczał, jak mało kto!!!

Dr Jekyll
2019-12-24 18:14

Nie denerwuj się tak towarzyszko makocośtam, bo się towarzyszce pisbolszewiczce żarówka zamontowana w wiadomym miejscu przepali i czym sobie oświeci modlitewnik podczas odmawiania "różańca od granic do granic"? Spokojnie, na luzie. Ciężko mi się narzucić z moją głupotą, bo miejsce skradłaś na swoją :( 

stanleybl
2019-12-25 08:07

Ile takich makocośtam,w Polsce żyje,strach pomyśleć!

makolągwa
2019-12-26 19:48

Święta, święta i po świętach…

Poprzednim razem miałam okazję złożyć swoje uszanowanie dla Robertusa, jako człowieka myślącego (chociaż źle myślącego o mnie). Teraz do tej grupy dodaję również stanley(a)bl.

Jednak co zrobić z tym jełopem (Drem Jekyll), równym jedynie w swojej głupocie, chyba tylko Waldusiowi Kiepskiemu, który to za swój punkt honoru (Dr Jekyll) wziął sobie, wtrącać się do dyskusji ludzi, których poziomu nie jest w stanie ocenić, nawet w przybliżeniu?

Najpierw "czcigodny" Dr Jekyll udowodnił nam, że PISiory to wyjątkowi miłośnicy bolszewików i komunistycznej cenzury…… Teraz zabłysnął powtóre (kłania się 200. watowa żarówka): według niego do odmawiania różańca służy…… modlitewnik… :)))

I wszystko jasne! Rozumiem, że w twoim domu rodzinnym, Drze Jekyll, nigdy nie robiono "kwestii", czy podczas Wigilii należy łamać się opłatkiem, czy też jajeczkiem?? A słowa kolędy, którą inicjowano po rozstrzygnięciu tego ważkiego problemu (opłatek, czy jajeczko?) rozpoczynały się od frazy: "Podmoskownyje wiecziera"……

Ot, znalazło na tym forum, swoje miejsce w życiu, jakieś kolejne zagubione w wielkim świecie "resortowe dziecko".

I z tym też będziemy musieli jakoś żyć!

Dr Jekyll
2019-12-26 22:40

Z okazji Nowego Roku życzę ci mocnych leków makocostam, które pozwolą ci normalnie funkcjonować w społeczeństwie. A tymczasem towarzyszko chwyć za telefon i zwolnij Kukułę xd Jeśli się nie uda, to towarzyszka zapewnie ogląda Dziennik Telewizyjny i wie, że trzeba poszukać wtedy np ojca w PZPR, takie bolszewicko-ubeckie metody pisbolszewików. No do roboty, nie obijać się xd 

makolągwa
2019-12-26 22:53

Widzę, że dotknęłam twojego słabego punktu "drogie, aczkolwiek pożałowania godne, resortowe dziecko" i trudno mi ukryć (nie oszukujmy się) satysfakcję z tego powodu.

Martwi mnie natomiast co innego: starałam się i to bardzo, aby ci wytłumaczyć że abyś mnie zdenerwował, uraził, czy obraził - musiałbyś być, gamoniu, równy mnie… I z prawdziwą przykrością muszę prznać, że mi się to nie udało. Ty, dalej swoje dyrdymały pleciesz…

Z poważaniem "makocośtam".

P.S. 

Tak, tak, trzeba najlepiej poszukać "ojca w PZPR" albo jeszcze lepiej "dziadka w NSDAP"… Widzę, ze twoje resortowe szkolenie nie poszło na marne! :)))

Dr Jekyll
2019-12-26 22:58

Haha, niczego nie dotknęłaś, Natomiast dla dobra forum mam pytanie? Wysrałaś się już publicznie pisbolszewicka stara kretynko czy jeszcze cię brzuch boli i będziesz kontynuować tu tę śmierdzącą sprawę... Bądź łaskawa załatwiać takie sprawy w domu, matka cię nie nauczyła? 

makolągwa
2019-12-26 23:15

"Wysrałaś się już publicznie pisbolszewicka stara kretynko"…

- to już nie powinno pozostawiać nikomu wątpliwości, kto śledzi naszą wymianę tych uprzejmości, jak cię traktować!! Trochę za szybko ułatwiłeś mi sprawę, aby pokazać jakim jesteś głupkiem :((

Nie zmienia to jednak mojego spojrzenia na rzeczywistość: biedne, resortowe dzieci (wszak one nie są niczemu winne, nawet Magda (H)umer, która nigdy nie zdobyła się, aby odciąć się od powiązań ze zbrodniczymi przodkami) też mają prawo żyć pośród nas!!

Dr Jekyll
2019-12-26 23:22

Ale się obżarłaś przez święta. No to trudno, zdarza się, Weź ścierkę i po sobie posprzątaj. A później zamknij drzwi z drugiej strony. A i zrób przerwę w oglądaniu Dziennika, bo tak ci zmienił mózg, że "resortowe dziecko" powtarzasz jak mantrę xd 

Dr Jekyll
2019-12-26 23:23

A, i daj znać jak ci idzie zwalnianie Kukuły i tych od realizacji akustycznej. Biedny Maciek Kubera, a jak nie miał ojca w PZPR to co? :( O, wiem, pisbolszewicy jeszcze robią wywiad czy wujek ciotki z drugiego małżeństwa, albo stryjek wujka po drugiej żonie szwagra teścia nie był w PZPR. Powodzenia! Daj znać towarzyszko pisbolszewiczko. 

makolągwa
2019-12-26 23:27

Pa, pa Drze Jekyll… pa, pa biedne (chociaż zazwyczaj całkiem, całkiem uposażone!) resortowe dziecko!

Dr Jekyll
2019-12-26 23:29

Nie pa, pa, tylko masz napisać jak ci poszło, no chyba że umiesz tylko szczekać w necie. 

makolągwa
2019-12-27 01:04

A jak jednak "pa, pa…", to co?… wybulisz się (bacz, aby ci nie wyskoczyła przepuklina), może wynajmiesz mecenasa Giertycha, postkomunisityczny egzemplarzu człowieczy?

Czy może tylko obsypiesz mnie "zwyczajowym" stekiem wyzwisk, jak to już miałeś okazję uczynić powyżej???

Dr Jekyll
2019-12-27 11:21

Takie chodzące ZERO jak ty to chyba już do wyzwisk się przyzwyczaiło, jesteś wiecznie wyśmiewana za swoją TOTALNĄ (ulubione słowo pisbolszewików) głupotę. Rozumiem, że takie słowa jak "jełop" i "głupek" to nie są w twoim prymitywnym życiu przezwiska, uzwasz ich na co dzień. Jakoś mnie to nie dziwi, umysłowe TOTALNE ubytki widać jak na dłoni. Mnie to bawi jak się produkujesz siląc się na oryginalność, a z każdym wysranym przez ciebie słowem i tak widać TOTALNY niedorozwój hahaha. Z każdego twojego "przemyślenia" jest BEKA. Tak że TOTALNA stara kretynko, napisz jak ci poszło z Kukułą, podejrzewam, że na wyśmianiu TOTALNEJ idiotki się skończy. No i czekamy na kolejne przemyślenia. Tylko nie wzdymaj się jak krowa po koniczynie, z umiarem. Do przeczytania xd 

Robertus
2019-12-27 20:08

uprzejmie proszę o niezaśmiecanie tego forum.

Sloniasz
2020-01-04 18:54

Ech, ludzie, ludzie... Nawet nie czytałem wszystkiego... Zresztą Polacy grają z Hiszpanami, koniec przerwy;) Teraz czas na circenses;) A poza tem... Chyba sięgnę po to słuchowisko, z ciekawości;) 

Pozdrawiam!

 PS. Na końcu słuchowiska zniknął orzeł. Pewnie... wyemigrował.

fikmik
2020-01-07 07:08

Dajcie popcorn!

zielona_konwalia
2020-01-12 12:16

Beznadziejne słuchowisko - i politycznie i społecznie... ludzie nie myślą.

makolągwa
2020-02-01 00:51

Warto chyba wrócić, choć na chwilę, do tej szczególnej dyskusji. Teraz, kiedy już wszystkie emocje wygasły.

Przeanalizowałam jeszcze raz wszystkie wpisy w tym temacie. I wyszło mi, że Robertusowi, Sloniaszowi oraz fikmik nic a nic nie przeszkadza to, że na tym wydawałoby się forum dla inteligencji (takie dziwne, staromodne i starodawne słowo - prawda?), pojawia się taka kreatura jak Dr Jekyll (nawiasem mówiąc, powinno być: Mr Hyde!!!).

I tego zupełnie nie mogę zrozumieć. Nawet zielona_konwalia, która jako jedyna, oprócz mnie, potępiła to paskudne słuchowisko, też nic nie wspomniała o poziomie wpisów mojego interlokutora. Bo rozumiem, że możemy się różnić w ocenie rzeczywistości społeczno-politycznej, ale dlaczego nie reagujecie na wpisy takich troglodytów??? Za dużo obejrzanych audycji telewizyjnych z "walkami wściekłych psów" – czytaj: polityków, które zupełnie stępiły Waszą humanistyczną wrażliwość?

Raz jeszcze powtarzam, za nic nie mogę tego zrozumieć! Może mi wyjaśnicie skąd u Was tyle KONFORMIZMU? I to w takim miejscu, w którym nikt z zasady nie pyta o Wasze prawdziwe imię i nazwisko?

P.S. Dla mniej zorientowanych wyjaśniam: 

KonformizmLęk przed odrzuceniem. Ludzie boją się ośmieszenia, odrzucenia i "wyjścia przed szereg", dlatego dostosowują się do zachowań innych w grupie. Inaczej przeżywają lęk przed tym, że nie będą akceptowani w grupie.

Robertus
2020-02-01 08:14

Ależ mylisz się. Przeszkadzają mi kreatury, niemyślące, ograniczone, wżerające papkę współcześnie goebbelsowską reprezentowaną przez Miss Obłudy Holecką i Mistera Żenady Ziemca. Tak, do ciebie mówię - makolągwa :)

 

ps. świetnie się opisałaś ("myśląc" że opisujesz Dr Jekylla) - wszyscy jesteście postkomunistycznymi egzemplarzami człowieczymi, pissfaszystowscy bandyci :)

makolągwa
2020-02-05 23:13

Z uwagą przeczytałam twój wpis Robertusie. Muszę przyznać, że doskonale pasujesz do obrazu starego, zgorzkniałego komucha, któremu aktualnie odebrano wszystkie nienależne przywileje!!! Nie odebrano ci wszystkich nienależnych przywilejów? - to duży błąd Kaczyńskiego i jego gromadki!

W każdym bądź razie, stąd ta twoja, niegroźna całe szczęście - zajadłość…

Jednak czegoś nie rozumiem i myślę, że może mi to wyjaśnisz? Skąd u takiego zdeklarowanego pachołka komunistycznego, jak ty, zainteresowanie kulturą wyższą (w internecie znajdziesz, co to znaczy)??? Jakoś mi to nie pasuje…

Pamiętasz Heńka (?) Talara (tego, co to spadł z rusztowania, przy budowie tunelu pod Starym Miastem w Warszawie?) Mógłby być twoim ego, w wieku dwudziestu kilku lat. Ale on przecież nie wykazywał żadnego zainteresowania słuchowiskami?!

Robertus
2020-02-06 07:41

to naprawdę się dzieje... tacy idioci jak ty chodzą po tym świecie. bez odbioru, pokrako świadomościowa i intelektualna. i nie zaśmiecaj więcej swoimi pissobolszewickimi wpissami tego forum!!

przechodzień anonimowy
2020-02-06 10:34

Który to już odcinek tego KNAJACKIEGO SERIALU?

Język i mentalność rodem z zaśmieconych, zapijaczonych krzaków nad rzeką.

Swoje sprawy załatwiajcie między soba, KORESPONDENCJA PRYWATNA lub USTAWKA W LESIE.

POKLASKU szukajcie gdzie indziej, WYNOCHA HOŁOTO.

 

Robertus
2020-02-06 11:49

Hołotą nazywaj sobie cośtamlągwę. Za malutki jesteś by tak zwracać się do mnie współtwórcy tej strony, która beze mnie nie istniałaby w takim kształcie w jakim jest a na debilizm reaguje agresją, to proste!!

Nastąpił kolejny odcinek serialu knajackiego, tym razem z gościnnym udziałem przechodnia anonimowego.

Dr Jekyll
2020-02-06 19:43

Makocoś tam, zamiast wyzywać młodych chłopaków od komunistów, to opowiedz lepiej jak chodziłaś za Gomułki na pochody pierwszomajowe (pewnie czerwoną apaszkę nadal chowasz z sentymentu za obrazem Chrystusa Króla Polski i Wszechświata), o odwiedzinach u Chazana za młodych lat i jak teraz na stare lata z wyrzutów sumienia stałaś się świetojebliwą pissbolszewicką kretynką, która węszy wszędzie komunistów. No opowiadaj, wyrzuć to z siebie i tak traktujesz to forum jak gabinet psychiatry, to dokończ. A jak ci ulży to pocałuj klamkę z drugiej strony,  

przechodzień anonimowy
2020-02-06 20:29

HOŁOTA SIĘ MNOŻY...HOŁOTA ROŚNIE W SIŁĘ !!!

 

Ps.

!!! JEST TU JAKIŚ ADMINISTRATOR, CZY CAŁKOWITE BEZHOŁOWIE !!!

Robertus
2020-02-06 21:03

obrońca makoździry kontynuuje swoje chrumkanie...

Dr Jekyll
2020-02-06 23:30

Rycombel, makolagwa i przechodzien to jeden adres IP. albo przeprosisz, albo ujawnię dane osobowe. Jeszcze jeden wpis... 

przechodzień anonimowy
2020-02-07 05:30

!!! CZY JEST TU JAKIŚ ADMINISTRATOR? !!!

Ps.

...GDYŻ (w zastraszającym tempie) HOŁOTA SIĘ MNOŻY...A CHAMSTWO ROŚNIE W SIŁĘ !!!

((((((((((((((((((((((((-;   KONIEC   ;-))))))))))))))))))))))))))

Robertus
2020-02-07 12:04

Masz rację że się mnoży skoro jesteś kurwiskiem w trzech osobach. Na kolana przed normalnymi ludźmi sługusie pissonazibolszewicki! Wypad bydło pissdowskie!!!! 

Roberttus
2020-02-08 17:27

JESTEM WSPÓŁTWÓRCOM A WŁAŚCIWWIE STWÓRCOM !!!

 

JESTEM BARDZO ZAKOCHANY W SOBIE OCZYWIŚCIE Z WZAJEMNOŚCIĄ.

MOŻECIE MI TYLKO POZAZDROŚCIĆ JAKI JESTEM INNY OD RESZTY (czyt. LEPSZY).

 

NIEPRAWDA ŻE JESTEM  WZDĘTYM EKSHIBICJONISTYCZNYM NARCYZEM.

TO NIE JEST PRAWDA ŻE JESTEM GUPI.

MUSICIE WIEDZIEĆ ŻE UWIELBIAM KONSERWY RYBNE I PODRÓŻE DO KOŁA ŚWIATA

 

MAMO, ZRÓB MI BUDYŃ... ŚMIETANKOWY BUDYŃ

Roberttus
2020-02-08 20:20

(kotopies) DŻEKIL, DŻEKI, DŻEKILEK...kici,kici,kici, NO GDZIE JESTEŚ PIESKU? WUJEK MA DLA CIEBIE PYSZNĄ KIEŁBASKĘ (bez musztardy, bo wujka za mocno by piekło ;-)))

Robertus
2020-02-08 20:58

o, analfabet(k)a wciąż kwiczy... pomyliłaś strony pajacu

Dodaj link/komentarz...

Użytkownik: Data dodania:
Link do pobrania:
Komentarz:

Historia ostatnich odwiedzin: