Teatr Polskiego Radia

"Dwie wizyty"
Baranowski Jerzy, Joanna Wilińska

Emisja: 1958-08

Średnia ocena: 0
Oddanych glosów: 0
Tagi:

Audiomaniak
2021-12-04 21:59

download (link dostępny po zalogowaniu)

Słuchowisko „Dwie wizyty” w sobotę w „Wieczorze literackim” RDC
1 grudnia 2021 (19:52)


Kolejna radiowa uczta w „Wieczorze literackim”. Na antenie Radia dla Ciebie słuchowisko pt. „Dwie wizyty” autorstwa Jerzego Baranowskiego i Joanny Wilińskiej, zrealizowane przez Stanisławę Grotowską. Zapraszamy już jutro!

„Dwie wizyty” to oryginale słuchowisko Teatru Polskiego Radia, które swoją premierę miało w sierpniu 1958 roku. Pierwsza jego część opowiada o spotkaniu dwóch kolegów ze szkolnej ławki, który jeden z nich był największym dowcipnisiem w klasie. Okazuje się jednak, że po wielu latach w ogóle nie zmienił się, a jego zabawne niegdyś żarty, obecnie budzą zażenowanie. Druga część pokazuje losy młodego małżeństwa i spotkanego na wczasach w Furkowicach mężczyzny, który niespodziewanie odwiedza młodych w ich domu. Nie chce jednak swoją obecnością robić gospodarzom kłopotu, a okazuje się, że ta niechęć do sprawiania kłopotu jest największym … kłopotem.

W słuchowisku wystąpili: Wieńczysław Gliński (Wacek Golian), Ryszarda Hanin (Gospodyni), Lech Ordon (Zakrzewski), Jeremi Przybora, Andrzej Szczepkowski (Józef, profesor fizyki), Igor Śmiałowski (Gospodarz) i Danuta Wodyńska (Maja, aktorka).

Prowadzący audycję Jan Bończa-Szabłowski porozmawia też z wyjątkowymi gośćmi. O Ryszardzie Hanin opowie prof. Magdalena Raszewska – historyk teatru, autorka książek, m.in. „Ryszarda Hanin. Historia nieoczywista”. W studiu zagości też Jarosław Rabenda – aktor filmowy i teatralny.

Dodaj link/komentarz...

Użytkownik: Data dodania:
Link do pobrania:
Komentarz:

Historia ostatnich odwiedzin: