yzwania stojące przed aktorem, który musi zagrać człowieka-potwora, a potem wrócić do domu.

Źródło: http://www.polskieradio.pl/8/1698/Artykul/720399,Czy-warto-grac-Wyspianskiego

Audiofil
2012-11-14 00:06

download (link dostępny po zalogowaniu)

Akt 1 z 3

Uwaga: W trakcie ok. 50min30sek nagrania nastąpiła przerwa w sygnale... Trudno powiedzieć jaka długa. Być moze to tylko straconych kilka sekund, a może i więcej. Gdyby ktoś miał nagranie cz.1 bez usterki - prośba o wrzutkę.

Cz.2 i 3 będą kompletne w 100% ;)
________________

Reżyser: Andrzej Seweryn
Realizator: Wojciech Gruszka
Muzyka: Olo Walicki
Współpraca: Ewa Ziembla (asystentka reżysera)

Obsada:
Krzysztof Globisz - Gospodarz,
Anna Dymna - Gospodyni,
Hanna Wójcik - Panna Młoda,
Krzysztof Zawadzki - Pan Młody,
Andrzej Seweryn - Poeta,
Anna Polony - Klimina
Sandra Korzeniak - Marysia
Jerzy Trela - Wernyhora
Izabela Olszewska - Radczyni
Jerzy Nowak - Żyd
Małgorzata Hajewska-Krzysztofik - Rachela
Roman Ganczarczyk - Stańczyk
Krzysztof Orzechowski - Narrator
oraz:
Rafał Supiński, Aleksander Fabisiak, Andrzej Buszewicz, Szymon Kuśmider, Ryszard Starosta, Radosław Krzyżowski, Krzysztof Jędrysek, Leszek Piskorz, Anna Radwan, Katarzyna Dorosińska, Adrianna Kućmierz, Juliusz Chrząstowski, Iwona Bielska, Martyna Krzysztofik, Jan Jurkowski, Kamil Mróz, Jerzy Nowak, Sylwester Piechura, Jaśmina Polak, Barbara Kurzaj, Wiktor Loga-Skarczewski, Błażej Wójcik, Tadeusz Malak, Artur Dziurman

Ogólnopolska premiera radiowej adaptacji arcydramatu Stanisława Wyspiańskiego w reżyserii Andrzeja Seweryna, z doborową obsadą.
Literacko przetworzona uroczystość weselna poety Lucjana Rydla z Jadwigą Mikołajczykówną (działo się to 20 listopada 1900 roku w podkrakowskich Bronowicach), na którą przyszli – od strony pana młodego – przedstawiciele inteligencji i światka artystycznego oraz – strona pani młodej – miejscowi chłopi. Najsłynniejsze wesele w polskiej literaturze, próba przedstawienia społeczeństwa polskiego w przełomowym momencie dziejowym, realizm i fantastyka, gorzka satyra i magia.
W sobotę i niedzielę, 10 i 11 listopada, na antenie Dwójki miało miejsce niezwykłe wydarzenie: ogólnopolska premiera "Wesela" wg dramatu Stanisława Wyspiańskiego. Spektakl, w reżyserii Andrzeja Seweryna, ze wspaniałą, doborową obsadą, nagrano 13 lutego 2012 w Studiu im. Romany Bobrowskiej w Krakowie.

Nagranie "Wesela" było niezwykłym przedsięwzięciem, bo powstało ono jako słuchowisko na żywo. Andrzej Seweryn nie tylko wyreżyserował je, ale także zagrał w nim rolę Poety. Jak deklarował w audycji "W Dwójce raźniej", ciężar jego pracy nie był tak ogromny, a to dzięki wspaniałym aktorom. Choć pojawiły się też pewne nieprzewidziane trudności. - Okazało się, że musiałem być w kontakcie z orkiestrą, która była od nas oddzielona, musiałem panować nad swoimi tekstami, nad didaskaliami - wspomina reżyser. Jak dodaje, fakt, że młody słuchacz będzie mógł usłyszeć cały dramat Wyspiańskiego bez skrótów z didaskaliami, jest sukcesem.

Czas trwania: 1:13:56

Audiofil
2012-11-14 17:42

download (link dostępny po zalogowaniu)

Akt 2 z 3

Czas trwania: 1:27:30

Audiofil
2012-11-15 23:02

download (link dostępny po zalogowaniu)

Akt 3 z 3

Czas trwania: 1:16:53

Dodaj link/komentarz...

Użytkownik: Data dodania:
Link do pobrania:
Komentarz:

Historia ostatnich odwiedzin: