Teatr Polskiego Radia - Radio Kraków

"Stroiciel grzebieni"
Krzysztof Niedźwiedzki

Emisja: 2017-10-08

Średnia ocena: 4
Oddanych glosów: 1
Tagi:
  Dwa Teatry 2018 (24) 

Elżbieta Wójcik

Edytuj

Maciej Słota

Edytuj

Paweł Rybak

Edytuj

Tadeusz Łomnicki

1927 - 1992

Jacek Joniec

Edytuj

MarekM
2017-10-08 17:00

download (link dostępny po zalogowaniu)

zofikja
2017-10-08 18:56

Jak można przeczytać na stronie Teatru KTO: "Spektakl Krzysztofa Niedźwiedzkiego przenosi widza w obszar na granicy światów. Umrzeć jest łatwo, ale zapewnienie sobie komfortu „po drugiej stronie” może być nie lada wyzwaniem. Zwłaszcza gdy zamiast w rodzinnym Krakowie, zostało się pomyłkowo pochowanym na podhalańskim cmentarzu. Tadeuszowi – głównej postaci tej komedii – przydarzyła się właśnie taka historia. W zasadzie mógłby się z tym pogodzić, gdyby nie pewien wyjątkowo irytujący szczegół, który nie pozwala mu spoczywać w pokoju. Próby wybrnięcia z kłopotu rodzą całą serię komicznych sytuacji powodujących, że można się przewrócić w grobie – oczywiście ze śmiechu. Stroiciel grzebieni to spektakl teatralny z pięknym widokiem na Tatry, humorem nie tylko w czarnym kolorze, góralskim folklorem w tle, urną z prochami w roli głównej i jazdą bez trzymanki Zakopianką na trasie Murzasichle – Kraków. A wszystko w myśl zasady: dobry humor to nie są żarty! "

Ponieważ sztuka radiowa  rządzi się swoimi prawami, tekst spektaklu musiał zostać dostosowany do wymogów słuchowiska -  mówi Krzysztof Niedźwiedzki.

To jest rzecz o tym, na ile dusza jest widoczna"na gębie", jak mówił Wyspiański. Mamy wspaniałych, wyrazistych aktorów, dobrze skontrastowanych...

W słuchowisku występują: Elżbieta Wójcik, Maciej Słota, Paweł Rybak, Tadeusz Łomnicki i Jacek Joniec.

 

Dodaj link/komentarz...

Użytkownik: Data dodania:
Link do pobrania:
Komentarz:

Historia ostatnich odwiedzin: