Teatr Polskiego Radia

"Wolności nadzieje. Poezja powstania listopadowego"
Przemysław Ostrowski

Emisja: 2022-04-21

Średnia ocena: 0
Oddanych glosów: 0
Tagi:

Audiomaniak
2022-04-21 22:48

download (link dostępny po zalogowaniu)

"Wolności nadzieje. Poezja powstania listopadowego" [SŁUCHAJ TERAZ]

W słuchowisku poetyckim "Wolności nadzieje. Poezja powstania listopadowego", według scenariusza i w reżyserii Przemysława Ostrowskiego, przedstawiamy historię powstania listopadowego. Wiersze napisane przez poetów-powstańców ukazują emocje towarzyszące od przedednia wybuchu powstania, aż do wyjścia wojsk powstańczych z granic zaboru rosyjskiego - do Prus i Austrii. Zapraszamy do słuchania w Programie 1 Polskiego Radia.

Premierowego słuchowiska Przemysława Ostrowskiego pt. "Wolności nadzieje. Poezja powstania listopadowego", w reżyserii autora, posłuchasz >>TUTAJ<<

W słuchowisku "Wolności nadzieje. Poezja powstania listopadowego" przedstawiamy pełne entuzjazmu, ale też i obaw, wiersze napisane przez poetów-powstańców wyrażające odwagę, ale też i strach. Ta poetycka kronika powstania to przede wszystkim opowieść o tym, co najbardziej ludzkie: życie i śmierć, miłość, lęk oraz nadzieja, której różne odcienie są odmalowywane na tle wydarzeń z lat 1830-1831.

Obok wierszy poetów-powstańców Dominika Magnuszewskiego, Stefana Garczyńskiego, Franciszka Kowalskiego, Seweryna Goszczyńskiego, Konstantego Gaszyńskiego, usłyszymy także wiersze dwóch wielkich wieszczów - Adama Mickiewicza i Juliusza Słowackiego - będące reakcją na powstanie listopadowe.

Przemysław Ostrowski "Wolności nadzieje. Poezja powstania listopadowego"

Reżyseria: Przemysław Ostrowski

Realizacja akustyczna: Maciej Kubera

Opracowanie muzyczne: Marian Szałkowski

Kierownictwo produkcji: Mateusz Wyderka

Wiersze czytają: Natalia Kaja Chmielewska, Paweł Krucz, Tomasz Marzecki, Marcin Przybylski, Krzysztof Szczepaniak

Dodaj link/komentarz...

Użytkownik: Data dodania:
Link do pobrania:
Komentarz:

Historia ostatnich odwiedzin: