Teatr Polskiego Radia

"Kawałek umarłego świata"
Marta Rebzda

Emisja: 2022-04-24

Średnia ocena: 0
Oddanych glosów: 0
Tagi:

Inne słuchowiska tego samego autora:

TPR
Do gwiazd
TPR
Kto sie nie schowa, ten kryje
TPR
Ktoś na panią czeka
TPR
Libertango
Płyń, Kapitanie, płyń…
TPR
Płyń, Kapitanie, płyń...
TPR
Pozwól, że Ci opowiem
TPR
Żaba

Audiomaniak
2022-04-24 22:16

download (link dostępny po zalogowaniu)

Kawałek umarłego świataAdina Blady-Szwajger spisała swoje wspomnienia pod koniec lat 80. za namową Marka Edelmana. W czasie okupacji razem pracowali w dziecięcym szpitalu w getcie warszawskim. Ona jako lekarka, on jako goniec. Na jego - bojowca ŻOB-u - polecenie opuściła getto. Była łączniczką po aryjskiej stronie.

Gdy w styczniu 43 roku wychodziła z warszawskiego getta miała w ręku torbę na zakupy, a w niej dodatkowe obuwie oraz swoje skarby: fotografie, popielniczkę z porcelany, która cudem ocalała, i obrazek, który namalowała dla mamy, kiedy miała piętnaście lat. Ten „majątek” straciła rok później. Pozostał jej tylko dziecięcy rysunek z widokiem z okna, „kawałek umarłego świata”.

Adina Blady-Szwajger spisała swoje wspomnienia pod koniec lat 80. za namową Marka Edelmana. W czasie okupacji razem pracowali w dziecięcym szpitalu w getcie warszawskim. Ona jako lekarka, on jako goniec. Na jego - bojowca ŻOB-u - polecenie opuściła getto. Była łączniczką po aryjskiej stronie.

Słuchowisko „Kawałek umarłego świata” Marty Rebzdy w reżyserii Waldemara Modestowicza powstało w związku z 79 rocznicą wybuchu powstania w getcie warszawskim.

 

Marta Rebzda "Kawałek umarłego świata"

Reżyseria: Waldemar Modestowicz

Realizacja akustyczna: Maciej Kubera

Muzyka: Renata Baszun

Kierownictwo produkcji: Beata Jankowska

Inspicjentka: Teresa Skoczylas

Obsada:

W roli Adiny Blady-Szwajger:

Anna Seniuk, Michalina Łabacz

W pozostałych rolach:

Jędrzej Hycnar, Katarzyna Dąbrowska, Ewa Konstancja Bułhak, Olga Sarzyńska, Elżbieta Nagel, Michał Sitarski oraz Teresa Zdanowska, Alicja Warchocka, Kosma Press,

Dodaj link/komentarz...

Użytkownik: Data dodania:
Link do pobrania:
Komentarz:

Historia ostatnich odwiedzin: