Teatr Polskiego Radia

"Wieczór Trzech Króli... Królowych"
Szekspir

Emisja: 2020.01.04

Średnia ocena: 0
Oddanych glosów: 0
Tagi:

17eye
2020-01-04 20:35

download (link dostępny po zalogowaniu)

Przekład: Stanisław Barańczak  

Adaptacja: Waldemar Modestowicz

Reżyseria: Waldemar Modestowicz 

Realizacja akustyczna: Maciej Kubera

Muzyka: Jarosław Gawlik

 

Obsada:

Jadwiga Jankowska-Cieślak, Katarzyna Dąbrowska, Justyna Kowalska, Anna Chodakowska, Marta Masza Wągrocka, Monika Węgiel-Jarocińska, Olga Sarzyńska, Wiktoria Gorodeckaja oraz Ewa Prus.

„Wieczór Trzech Króli … Królowych” to błyskotliwa  sztuka o miłości.  Zachwyca galerią nie biało-czarnych charakterów, dzięki czemu możemy docenić Shakespear’a za autentyzm oraz ogromną wiedzę o człowieku i jego niedoskonałej naturze.

W czasach elżbietańskich scena należała do mężczyzn. Tylko oni byli aktorami, a co za tym idzie – występowali zarówno w rolach męskich, jak i żeńskich. W słuchowisku Waldemara Modestowicza tym razem sceną zawładnęły, na przekór szekspirowskim standardom, kobiety. Reżyser nie tylko oddał im głos, ale także, pierwotnie męskim bohaterom, kazał mówić przez kobiece ciało. I tak oto powstał „Wieczór Trzech Króli… Królowych”, w którym wystąpiły znakomite: Jadwiga Jankowska-Cieślak, Katarzyna Dąbrowska, Justyna Kowalska, Anna Chodakowska, Marta Masza Wągrocka, Monika Węgiel-Jarocińska, Olga Sarzyńska, Wiktoria Gorodeckaja oraz Ewa Prus.

(info. - polskieradio.pl)

 

Dodaj link/komentarz...

Użytkownik: Data dodania:
Link do pobrania:
Komentarz:

Historia ostatnich odwiedzin: