dex.php?c=info&id=2293" style="text-decoration:none">"1934" - Alberto Moravia
  • STT
    "24 godziny z życia kobiety" - Stefan Zweig
  • PTW
    "A lasy wiecznie śpiewają" - Trygve Gulbranssen
  • TPR
    "Ach, te kobiety, kobiety" - Charles Albert Demoustier
  • INN
    "Adam Kreczmar - Wspomnienia prokuratora" - Adam Kreczmar
  • TPR
    "Amfilada" - Henryk Bardijewski
  • STT
    "Andy" - Krzysztof Czeczot
  • CZP
    "Anna Achmatowa. Poemat bez bohatera" - Witold Malesa
  • POW
    "Anna Karenina" - Lew Tołstoj
  • TPR
    "Ars moriendi" - Paweł Huelle
  • DTW
    "Balladyna" - Juliusz Słowacki
  • INN
    "Baśnie dla bezsennych - Miasteczko którego nie ma" - Marcin Wolski
  • TPR
    "Biografia" - Remigiusz Grzela
  • TPR
    "Bolero" - Andrzej Mularczyk
  • TPR
    "Było to nad Bałtykiem" - Adolf Nowaczyński
  • DTW
    "Chłopcy" - Stanisław Grochowiak
  • TPR
    "Ciężkie czasy" - Michał Bałucki
  • PTW
    "Cudzoziemka" - Maria Kuncewiczowa
  • TPR
    "Czary mary. Spółka z o.o." - Rubi Birden
  • TPR
    "Dali to ja; Dali to my" - Elżbieta Łukomska
  • WZS
    "Depozyt" - Władysław Zawistowski
  • RDZ
    "Dębowy dziadyga" - Marek Ławrynowicz
  • DTW
    "Droga do Bugulmy" - Jachym Topol
  • TZO
    "Dwa złe psy" - Ronald Anthony Cross
  • TPR
    "Dworzanie" - Henryk Bardijewski
  • POE
    "Dziennik uwodziciela czyli Salto Morale" - Soren Kierkegaard
  • DTW
    "Dzień mokradeł" - Alicja Bykowska-Salczyńska
  • DTW
    "Dzika kaczka" - Henryk Ibsen
  • INN
    "Dzyń, dzyń" - Maria Czubaszek
  • TPR
    "Faust" - Johann Wolfgang Goethe
  • TPR
    "Gdy pan Bóg śpi" - Andrzej Mularczyk
  • TPR
    "Gejsza" - Tadeusz Kijański
  • TPR
    "Generał A, Kapral B" - Harvey Sarner
  • TPR
    "Genialna epoka; Księga" - Bruno Schulz
  • TZO
    "Geniusz z Kimberley" - Jonathan Trench
  • TPR
    "Gorący wiatr" - Chandler Raymond
  • TPR
    "Hiszpańska krew" - Raymond Chandler
  • TPR
    "Jaskinia" - Jewgienij Zamiatin
  • TPR
    "Już czas zacząć ceremonię" - Andrzej Mularczyk
  • TPR
    "Kapcie" - Maria Jankowska
  • DTW
    "Karoca świętych sakramentów" - Prosper Mérimée
  • TPR
    "Karzeł z Montmartre" - Ewa Stocka-Kalinowska, Hanna Szof
  • TPR
    "Kobiety u grobu" - Michel de Ghelderode
  • PTW
    "Kochankowie z Marony" - Jarosław Iwaszkiewicz
  • TPR
    "Kolaboracja" - Ronald Harwood
  • TPR
    "Komisja" - Krzysztof Bizio
  • WZS
    "Korytarz" - Marek Ławrynowicz
  • POW
    "Kronika wypadków miłosnych" - Tadeusz Konwicki
  • RDZ
    "Królewna Śnieżka" - Bracia Grimm
  • WZS
    "Krzyk z oddali" - Piotr Muldner-Nieckowski
  • TPR
    "Krzywicka / Krew" - Julia Holewińska
  • TPR
    "Księżyc wschodzi" - Jarosław Iwaszkiewicz
  • POW
    "Kubuś Fatalista i jego pan" - Denis Diderot
  • TPR
    "Kwestia zaufania" - Henryk Bardijewski
  • POW
    "Lalka (1997)" - Bolesław Prus
  • WZS
    "Las" - Cezary Harasimowicz
  • TPR
    "Legiony (2016)" - Henryk Sienkiewicz
  • PTW
    "Ład serca" - Jerzy Andrzejewski
  • DTW
    "Łaźnia" - Włodzimierz Majakowski
  • TPR
    "Magiczna godzina" - Wiesław Saniewski
  • WZS
    "Magna res veritas" - Kazimierz Orłoś
  • RDZ
    "Mała księżniczka (reż. Waldemar Modestowicz)" - Frances Hodgson Burnett
  • TPR
    "Marszałek Śmigły - Adam Zawisza" - Janusz Osica, Andrzej Sowa
  • PTW
    "Matka" - Wiesław Myśliwski
  • WZS
    "Mazepa" - Juliusz Słowacki
  • TPR
    "Miecz obosieczny" - Jerzy Zawieyski
  • PTW
    "Miłość korepetytora" - Jacek Dehnel
  • PTW
    "Miłość Miti" - Iwan Bunin
  • TPR
    "Mizantrop (reż. Anna Wieczur-Bluszcz)" - Molier
  • TPR
    "Musisz mnie wysłuchać" - Krzysztof Ćwikliński
  • TPR
    "Nad" - Mariusz Bieliński
  • PWD
    "Nad Niemnem" - Eliza Orzeszkowa
  • TPR
    "Nagi sad" - Wiesław Myśliwski
  • TPR
    "Następny proszę" - Paweł Binke
  • POW
    "Nędznicy (2000)" - Wiktor Hugo
  • TPR
    "Niekłamane oblicze Jana Piszczyka" - Jerzy Stefan Stawiński
  • WZS
    "Niemy Mesjasz" - Sandro Cappelletto
  • TPR
    "Nierozłączni" - Paweł Mossakowski
  • STT
    "Niewysłane listy" - Damian Słowioczek
  • TPR
    "Nikt jutra nie zgadnie" - Aleksander Fredro
  • TPR
    "Noworoczne tortury" - Antoni Czechow
  • TPR
    "Oczy Meduzy" - Hans Martin Dressler
  • TPR
    "Oksana" - Włodzimierz Odojewski
  • TPR
    "Ołtarz wzniesiony sobie" - Ireneusz Iredyński
  • PTW
    "Opactwo Northanger" - Jane Austen
  • TPR
    "Osobny człowiek" - Jadwiga Has
  • TPR
    "Ostatnia miłość docenta Karola" - Jan Warenycia
  • WZS
    "Ostatnia przyszłość" - Henryk Bardijewski
  • STT
    "Ostatnia rata" - Krzysztof Bizio
  • TPR
    "Oszukańczy ożenek" - Miguel de Cervantes
  • WZS
    "Pamiątka rodzinna" - Włodzimierz Diaczenko
  • TPR
    "Pan i sługa" - Andrzej Bart
  • TPR
    "Pani de Carliere czyli o niekonsekwencji sądów publicznych w naszych prywatnych uczynkach" - Denis Diderot
  • TPR
    "Papkin" - Ryszard Marek Groński
  • TPR
    "Pętla czasu" - Zbigniew Wojnarowski
  • WZS
    "Pierwsza polka" - Horst Bienek
  • DTW
    "Plac bohaterów" - Thomas Bernhard
  • TPR
    "Płonące miasto" - Katarzyna Michałkiewicz
  • RDZ
    "Popieluszka" - Janina Porazińska
  • PWD
    "Popiół i diament" - Jerzy Andrzejewski
  • TPR
    "Powiedz jak mnie kochasz" - Sławomir Rogowski i Wojciech Dróżdż
  • POE
    "Powtarzalność" - Wisława Szymborska
  • TPR
    "Poznaj, nim pokochasz" - Aleksander Fredro
  • INN
    "Prawda baśni, prawda legendy" - Marcin Wolski
  • TPR
    "Prosta sprawa" - Kazimierz Orłoś
  • POW
    "Przygody Don Kichota" - Miguel de Cervantes
  • TPR
    "Pudełko" - Kazimierz Orłoś
  • PTW
    "Rebeka" - Daphne du Maurier
  • INN
    "Roman Wilhelmi" - Iwona Malinowska
  • TPR
    "Romans" - Włodzimierz Perzyński
  • TPR
    "Romanse Kubusia Fatalisty i jego pana" - Denis Diderot
  • WZS
    "Romeo i Julia (2005)" - William Shakespeare
  • STT
    "Salto" - Tadeusz Konwicki
  • STT
    "Scenariusz (z cyklu 'Wrębiak i Malina')" - Jan Warenycia
  • TPR
    "Sezon atrakcji" - Henryk Bardijewski
  • TPR
    "Sieroty po Katyniu" - Zbigniew Jerzyna
  • WZS
    "Siódmy wpływowy kanał życzeń" - Federico Fellini
  • WZS
    "Spowiedź szaleńca" - August Strindberg
  • POW
    "Stara baśń" - Józef Ignacy Kraszewski
  • TPR
    "Starość jest piękna" - Esther Vilar
  • TPR
    "Stół" - Ida Fink
  • TPR
    "Symfonia niespodzianek" - Guy Meredith
  • TPR
    "Szczęśliwych ludzi już nie ma" - Wojciech Dróżdż
  • TPR
    "Szepty podszepty" - Henryk Bardijewski
  • WZS
    "Szklana klatka" - Ákos Kertész
  • TPR
    "Śluby panieńskie (1993)" - Aleksander Fredro
  • PTW
    "Święta strefa" - Carlos Fuentes
  • DTW
    "Tajemnica Chopina" - Mateusz Gliński
  • TPR
    "Tango" - Sławomir Mrożek
  • TZO
    "Teraz mogę wam to powiedzieć" - Stephen Wasylyk
  • TPR
    "To, co zdarzy się jutro, czyli nie bądź taka mądra, Alicjo" - Andrzej Mularczyk
  • TZO
    "Trawnik" - Frederic Dard
  • TPR
    "Trufle, czyli nowe Przypadki księdza Grosera [2]" - Jan Grzegorczyk
  • TPR
    "Trzy serca" - Tadeusz Dołęga Mostowicz
  • TPR
    "Uroboros" - Wojciech Fułek
  • TPR
    "Wesele (2001)" - Stanisław Wyspiański
  • POW
    "Wojna i pokój" - Lew Tołstoj
  • TPR
    "Wróżka wszystko wie, wszystko widzi, czyli nieprzewidziane skutki dobrych uczynków" - Andrzej Mularczyk
  • TPR
    "Wspominki ks. Jana" - Marcin Witan
  • TPR
    "Wstęp do teorii chaosu" - Andrzej Szypulski
  • TPR
    "Wybrzeża pełne ciszy" - Karol Wojtyła
  • TPR
    "Z Hermenegildą w tytule" - Konstanty Ildefons Gałczyński
  • WZS
    "Za drzwiami" - Liliana Bardijewska
  • TPR
    "Zakonnica" - Denis Diderot
  • TPR
    "Zdrówko pana dyrektora" - Ryszard Ulicki
  • STT
    "Zegarek (2015 - remake)" - Jerzy Szaniawski
  • PWD
    "Ziemia obiecana" - Władysław Stanisław Reymont
  • STT
    "Złodziej głosów" - Adam Bauman
  • DTW
    "Złota czaszka" - Juliusz Słowacki
  • PTW
    "Zwycięstwo" - Joseph Conrad
  • PTW
    "Żydówka z Toledo" - Lion Feuchtwanger