Popularne tagi (TOP 10)
premiera
Audycja
klasyka
Słuchowisko w radiowej Jedynce
religia
rosyjskie
Wieczór ze słuchowiskiem
poezja
biografia
KLCW
Ostatnio zamieszczone
Teatr Polskiego Radia Efekt Dopplera
Antoni Matuszkiewicz
Teatr Polskiego Radia
Jak na ziemi tak i na niebie
Janusz Korczak
Teatr Polskiego Radia
Gofred abo Jeruzalem wyzwolona
Torquato Tasso
Codziennie Powieść w Wydaniu Dźwiękowym
Kuzynka Bietka
Honoriusz Balzac
Teatrzyk Zielone Oko
Pocałunek nieboszczki
Jerzy Górzański
Ostatnio zgłoszone jako nieaktywne
Teatr Polskiego Radia Dzieje grzechu
Stefan Żeromski
Teatr Polskiego Radia
Zemsta (1953)(fragm.)
Aleksander Fredro
Inne
Tadeusz Kubiak-Czas pisarzy
Dorota Gacek, Elżbieta Łukomska
Inne
Stefan Batory-Król legenda
Andrzej Sowa
Scena Teatralna Trójki
Plany Trójki na sezon teatralny 2011/2012
Barbara Marcinik i Janusz Kukuła
Ostatnio zalogowani
na stronie
na stronie
Informacja dostępna po zalogowaniu
Kontakt
REJESTR AKTORÓW
Alfabetycznie: A B C Ć d E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U V W Z Ż
Chronologicznie: 1850 → 1870 → 1880 → 1890 → 1900 → 1910 → 1920 → 1930 → 1940 → 1950 → 1960 → 1970 → 1980 → 1990 → 2000 → zas0 →
Kalendarium: I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Ilość ról: 103
Zbigniew
Zapasiewicz
ur. 1934-09-13, zm. 2009-07-14
Znakomity aktor, reżyser i ceniony pedagog. Przez Teatr Polskiego Radia nagrodzony w 1990 r. Wielkim Splendorem, a w 2005 r. Diamentowym Mikrofonem.Słuchowiska:
- DTW"Aby podnieść różę" - Andrzej Trzebiński
- TPR"Agamemnon" - Ajschylos
- INN"Aleksander Fredro - Zemsta - Ćwiczenia z myślenia" - Iwona Malinowska, Bogumiła Prządka
- INN"Ambasador reż.Erwin Axer" - Sławomir Mrożek
- DTW"Antygona (1984)" - Sofokles
- FPP"Apokryfy" - Karel Capek
- TPR"Barbara Radziwiłłówna" - Alojzy Feliński
- INN"Bez kompleksów-Dobre miejsce" - Roland Topor
- TPR"Ciemności kryją ziemię (1981)" - Jerzy Andrzejewski
- TPR"Czekając na Godota (fragment)" - Samuel Beckett
- TPR"Dlaczego Pan kłamie, Panie S ?" - Piotr Szwedowski
- TPR"Do ślicznej i innych" - Ireneusz Iredyński
- TPR"Dom bez klamek" - Andrzej Mularczyk
- TPR"Dramat Nocy Listopadowej" - Bożena Markowska
- PWD"Droga przez mękę" - Aleksy Tołstoj
- WZS"Dziady cz.III (1974)" - Adam Mickiewicz
- WZS"Dziady cz.IV (1974)" - Adam Mickiewicz
- TPR"Dziękuję nie palę" - Jarosław Abramow-Newerly
- POW"Faraon" - Bolesław Prus
- FPP"Fizjologia małżeństwa" - Honore de Balzac
- TPR"Giaur" - George Gordon Byron
- CZP"Gniazda samotnych jaskółek" - Julian Tuwim
- TPR"Gra w milczenie" - Kazimierz Orłoś
- BIO"Henryk Ibsen - Apostoł prawdy" - Iwona Malinowska
- TPR"Ja, ty, oni" - Jarosław Abramow-Newerly
- INN"Jamer" - Stanisław Ignacy Witkiewicz
- TPR"Karzeł z Montmartre" - Ewa Stocka-Kalinowska, Hanna Szof
- TPR"Kolonia karna" - Franz Kafka
- TPR"Kolos" - Finn Alnes
- DTW"Kordian (reż.Bohdan Cybulski)" - Juliusz Słowacki
- TPR"Król Agis" - Juliusz Słowacki
- WZS"Krótka historia literatury dla prasy wstępującej" - Paweł Mossakowski
- PWD"Krzyżacy (1984)" - Henryk Sienkiewicz
- TPR"Kubuś fatalista i jego pan (1980)" - Denis Diderot
- POE"Kwiaty polskie (na żywo)" - Julian Tuwim
- TPR"Lalek (1962)" - Zbigniew Herbert
- DTW"Letnicy" - Maksym Gorki
- TPR"Matka Joanna od Aniołów" - Jarosław Iwaszkiewicz
- TPR"Mefisto" - Klaus Mann
- INN"Miłość na Krymie reż.Erwin Axer" - Sławomir Mrożek
- PWD"Mistrz i Małgorzata (1980)" - Michaił Bułhakow
- TPR"Na rogach ulic gdzie wiatr" - Henryk Bardijewski
- TPR"Obok" - Ireneusz Iredyński
- WZS"Odejście głodomora" - Tadeusz Różewicz
- PWD"Ogniem i mieczem" - Henryk Sienkiewicz
- INN"Opowiadania" - Roland Topor
- TPR"Osobliwa historia markiza Don Raymonda" - Matthew Gregory Lewis
- PWD"Pan Wołodyjowski" - Henryk Sienkiewicz
- TPR"Pangea" - Henryk Bardijewski
- TPR"Panny modne" - Molier
- TPR"Peleas i Melisanda" - Maurycy Maeterlinck
- TZO"Perfidia" - Waldemar Łysiak
- TPR"Pierścień wielkiej damy" - Cyprian Kamil Norwid
- TPR"Pigmalion" - George Bernard Shaw
- TPR"Pippo Spano" - Henryk Mann
- WZS"Polonus w opałach" - Jerzy Krzysztoń
- PWD"Potop" - Henryk Sienkiewicz
- TPR"Powrót pana Cogito" - Zbigniew Herbert
- WZS"Prolog" - Czesław Miłosz
- PWD"Prywatne życie pięknej Heleny (fragment)" - John Erskine
- TPR"Przed sklepem jubilera" - Andrzej Jawień [Karol Wojtyła]
- INN"Przez łzy do szczęścia" - Maria Czubaszek
- STT"Przyjaciółki z Żelaznej ulicy" - Zysełe Kuperszmidt
- POE"Rekolekcje z ks.Baką" - Wacław Tkaczuk
- WZS"Rekonstrukcja Poety" - Zbigniew Herbert
- PWD"Rodzina Połanieckich (fragm.)" - Henryk Sienkiewicz
- INN"Ryszard Wagner - Miłość w tonacji Es-dur" - Hanna Szof, Bożena Markowska
- PWD"Sceny z życia małżeńskiego" - Ingmar Bergman
- INN"Słowa po zmroku - Zbigniew Zapasiewicz" - Tomasz Obertyn
- TPR"Słuchowisko" - Ireneusz Iredyński
- CZP"Sny Aleksandra Wata" - Joanna Szwedowska
- WZS"Sny Zygmunta" - Helena Resjan
- WZS"Spowiedź szaleńca" - August Strindberg
- TPR"Sprytna wdówka" - Carlo Goldoni
- PWD"Srebrne orły" - Teodor Parnicki
- DTW"Stalin" - Gaston Salvatore
- TPR"Strażnik grobowca" - Franz Kafka
- DTW"Śmierć gubernatora" - Leon Kruczkowski
- INN"Świadkowie albo nasza mała stabilizacja (1963)" - Tadeusz Różewicz
- TPR"Świadkowie, albo nasza mała stabilizacja" - Tadeusz Różewicz
- TPR"Towarzysz Szmaciak (trylogia)" - Janusz Szpotański
- TPR"Trzej muszkieterowie frg" - Aleksander Dumas
- INN"Uciekła mi przepióreczka (reż. Stanisław Brejdygant)" - Stefan Żeromski
- TPR"W małym dworku (1969)" - Stanisław Ignacy Witkiewicz
- TPR"Wachlarz Lady Windermere" - Oscar Wilde
- INN"Wesele" - Stanisław Wyspiański
- TPR"Wieczór przedświąteczny" - Jerzy Stefan Stawiński
- TPR"Wieczór wspomnień" - Roman Zawadzki
- TPR"Wielki Człowiek" - Włodzimierz Odojewski
- DTW"Wielki Fryderyk" - Adolf Nowaczyński
- TPR"Wierzyciele" - August Strindberg
- DTW"Wiśniowy sad" - Antoni Czechow
- POE"Wybór poezji" - Czesław Miłosz
- TPR"Wyrok śmierci na konia faraona" - Jerzy Janicki
- DTW"Wysocki" - Władysław Zawistowski
- TPR"Wywiad z Ballmayerem" - Kazimierz Brandys
- TPR"Z legend dawnego Egiptu" - Bolesław Prus
- TPR"Zalotnicy niebiescy" - Maria Pawlikowska-Jasnorzewska
- PTW"Zamczysko w Otranto" - Horace Walpole
- INN"Zdążyć przed Panem Bogiem (TVP)" - Hanna Krall
- DTW"Złota czaszka" - Juliusz Słowacki