Rocznice / święta
Popularne tagi (TOP 10)
premiera
Audycja
klasyka
Słuchowisko w radiowej Jedynce
religia
rosyjskie
Wieczór ze słuchowiskiem
poezja
biografia
KLCW
Ostatnio zamieszczone
Codziennie Powieść w Wydaniu Dźwiękowym Kuzynka Bietka
Honoriusz Balzac
Teatrzyk Zielone Oko
Pocałunek nieboszczki
Jerzy Górzański
Teatr Polskiego Radia
Król Lear (reż. Janusz Warnecki)
William Szekspir
Radio Wolna Europa
Idzie wiosna
Jan Jasiewicz
Teatr Polskiego Radia
Pałac
Wiesław Myśliwski
Ostatnio zgłoszone jako nieaktywne
Teatr Polskiego Radia Dzieje grzechu
Stefan Żeromski
Teatr Polskiego Radia
Zemsta (1953)(fragm.)
Aleksander Fredro
Inne
Tadeusz Kubiak-Czas pisarzy
Dorota Gacek, Elżbieta Łukomska
Inne
Stefan Batory-Król legenda
Andrzej Sowa
Scena Teatralna Trójki
Plany Trójki na sezon teatralny 2011/2012
Barbara Marcinik i Janusz Kukuła
Ostatnio zalogowani
na stronie
na stronie
Informacja dostępna po zalogowaniu
Kontakt
REJESTR AKTORÓW
Alfabetycznie: A B C Ć d E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U V W Z Ż
Chronologicznie: 1850 → 1870 → 1880 → 1890 → 1900 → 1910 → 1920 → 1930 → 1940 → 1950 → 1960 → 1970 → 1980 → 1990 → 2000 → zas0 →
Kalendarium: I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Ilość ról: 102
Janusz
Bukowski
ur. 1941-12-07, zm. 2005-09-22
Aktor teatralny i filmowy, reżyser i aktor dubbingowy.Słuchowiska:
- TZO"4:50 z Paddington" - Agatha Christie
- TPR"Abencerraje i piękna Haryfa" - Anonim
- PTW"Ahaswer" - Stefan Heym
- RDZ"Awantura arabska" - Anna Onichimowska
- TPR"Ballada o Janosiku" - Kazimierz Przerwa Tetmajer
- POW"Boży bojownicy" - Andrzej Sapkowski
- POW"Chłopi" - Władysław Stanisław Reymont
- PWD"Cichy Don" - Michał Szołochow
- TPR"Cokół do wynajęcia" - Henryk Bardijewski
- PTW"Czyż nie dobija się koni?" - Horace McCoy
- RDZ"Dębowy dziadyga" - Marek Ławrynowicz
- TPR"Disneyland" - Stanisław Dygat
- PTW"Drzewo" - Wiesław Myśliwski
- TPR"Dwie głowy ptaka" - Władysław Terlecki
- TPR"Dziecko Rosemary" - Ira Levin
- TPR"Dzień oszusta" - Ireneusz Iredyński
- TZO"Dziesięć minut crawla" - Andrew Benedict
- TPR"Echo serca" - Zbigniew Wojnarowski
- POW"Ferdydurke" - Witold Gombrowicz
- RDZ"Ferie z fortepianem" - Tomasz Maciej Trojanowski
- TPR"Francisco Goya- w sidłach fałszywej Mai" - Bożena Markowska
- TPR"Grzybobranie" - Marek Nowakowski
- PTW"Han z Islandii" - Wiktor Hugo
- TPR"Happening, czyli nocna komedia z karawanem w tle" - Andrzej Mularczyk
- TPR"Hiszpańska krew" - Raymond Chandler
- DTW"Homer i Orchidea" - Tadeusz Gajcy
- TZO"Hotel pogodnych snów" - Andre Maurois
- TPR"Hugo Wolf - nienasycony płomień" - Tomasz Klibengajtis
- DTW"Joko świętuje rocznicę" - Roland Topor
- TPR"Kaligula" - Albert Camus
- CZP"Katechizm Jana Twardowskiego - I we mnie wierzcie" - Witold Malesa
- FPP"Komentator" - Bożena Markowska
- DTW"Krfotok" - Edward Redliński
- RDZ"Król Maciuś na Wyspie Bezludnej" - Janusz Korczak
- RDZ"Królewna Śnieżka" - Bracia Grimm
- POW"Krzyżacy (1998)" - Henryk Sienkiewicz
- DTW"Książę niezłomny" - Juliusz Słowacki
- PTW"Księżyc i miedziak" - William Somerset Maugham
- TPR"Kumulacja" - Jan Warenycia
- RTS"Kumulacja" - Koliber Studio
- POW"Ludzie bezdomni" - Stefan Żeromski
- WZS"Łowca komarów" - Feliks Netz
- PTW"Madame" - Antoni Libera
- TPR"Maestro" - Jarosław Abramow-Newerly
- TZO"Maigret i widmo" - Georges Simenon
- TPR"Małe kraje... jak małe muzea" - Bohdan Zadura
- DTW"Matka" - Stanisław Ignacy Witkiewicz
- PTW"Miłość Miti" - Iwan Bunin
- TPR"Młodość Pana Twardowskiego" - Jarosław Iwaszkiewicz
- RDZ"Morska Królewna" - Julia Hartwig
- TPR"Na maneżu" - Jerzy Sulima-Kamiński
- PTW"Na wschód od Edenu" - John Steinbeck
- PWD"Nad Niemnem" - Eliza Orzeszkowa
- POW"Nauki małżeńskie Pani Caudle" - Douglas Jerrold
- PTW"Nazista i fryzjer" - Edgar Hilsenrath
- POW"Nędznicy (2000)" - Wiktor Hugo
- WZS"Niemy Mesjasz" - Sandro Cappelletto
- TPR"Niewiarygodna i smutna historia niewinnej Erendiry i jej niegodziwej babci" - Gabriel Garcia Marquez
- FPP"Nowe przygody i nieszczęścia Łazika z Tormesu" - Camillo Jose Cela
- DTW"Obcy" - Albert Camus
- WZS"Odejście głodomora" - Tadeusz Różewicz
- PWD"Ogniem i mieczem" - Henryk Sienkiewicz
- POW"Oliver Twist" - Charles Dickens
- PTW"Opactwo Northanger" - Jane Austen
- DTW"Ostatnia noc lata" - Erskine Caldwell
- TPR"Ostatnie łóżko" - Hugo Claus
- POW"Paragraf 22" - Joseph Heller
- DTW"Pierścionek z końskiego włosia" - Aleksander Ścibor-Rylski
- RDZ"Pinokio" - Carlo Collodi
- RDZ"Piracka przygoda" - Justyna Ścibor
- POW"Pociągi pod specjalnym nadzorem" - Bohumil Hrabal
- TPR"Pokój" - Arystofanes
- POW"Popioły (1997)" - Stefan Żeromski
- TPR"Powroty" - Erwin Kruk
- PTW"Przygody człowieka myślącego" - Maria Dąbrowska
- INN"Przygody dobrego wojaka Szwejka" - Jaroslav Hasek
- TPR"Scenki rodzinne" - Ilia Ilf, Eugeniusz Pietrow
- PTW"Smutnych losów Jana Piszczyka ciąg dalszy" - Jerzy Stefan Stawiński
- POW"Stara baśń" - Józef Ignacy Kraszewski
- TZO"Szary mercedes" - Jerzy Edigey
- RDZ"Ślub" - Anna Onichimowska
- PTW"Świat celuloidowych snów" - Theodore Dreiser
- DTW"Tajemnica Chopina" - Mateusz Gliński
- PWD"Tajemnicza wyspa" - Juliusz Verne
- TPR"Testament" - Andrzej Zakrzewski
- TPR"Tylko Beatrycze" - Teodor Parnicki
- FPP"Uczta siedmiu mędrców" - Plutarch
- WZS"W zieleni ogrodów naszej młodości" - Krzysztof Choiński
- INN"Wcześniak" - Marcin Wolski
- DTW"Wesele (1971)" - Stanisław Wyspiański
- PTW"Wesoły miesiąc maj" - James Jones
- POW"Wojna i pokój" - Lew Tołstoj
- INN"Wojna światów (2003)" - Orson Wells
- TPR"Wybory pana burmistrza" - Kazimierz Orłoś
- DTW"Wysocki" - Władysław Zawistowski
- PTW"Z jednej, z drugiej…" - Adam Sikora
- TPR"Zbieg" - Marek Hłasko
- PTW"Złoty osioł; Zaczarowana ręka" - Gerard de Nerval
- PTW"Zwierzoczłekoupiór" - Tadeusz Konwicki
- TPR"Żywot i sprawy poczciwego ślachcica polskiego, Mikołaja Reja z Nagłowic" - Andrzej Trzecieski