Rocznice / święta
Popularne tagi (TOP 10)
premiera
Audycja
klasyka
Słuchowisko w radiowej Jedynce
religia
rosyjskie
Wieczór ze słuchowiskiem
poezja
biografia
KLCW
Ostatnio zamieszczone
Teatr Polskiego Radia Medea - moja sympatia
Jeremi Przybora
Scena Teatralna Trójki
Stan euforii
Piotr Skotnicki
Scena Teatralna Trójki
Stan euforii
Piotr Skotnicki
Teatr Polskiego Radia
Stan euforii
Piotr Skotnicki
Radio dzieciom
Dziób w dziób
Malina Prześluga
Ostatnio zgłoszone jako nieaktywne
Teatr Polskiego Radia Dzieje grzechu
Stefan Żeromski
Teatr Polskiego Radia
Zemsta (1953)(fragm.)
Aleksander Fredro
Inne
Tadeusz Kubiak-Czas pisarzy
Dorota Gacek, Elżbieta Łukomska
Inne
Stefan Batory-Król legenda
Andrzej Sowa
Scena Teatralna Trójki
Plany Trójki na sezon teatralny 2011/2012
Barbara Marcinik i Janusz Kukuła
Ostatnio zalogowani
na stronie
na stronie
Informacja dostępna po zalogowaniu
Kontakt
REJESTR AKTORÓW
Alfabetycznie: A B C Ć d E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U V W Z Ż
Chronologicznie: 1850 → 1870 → 1880 → 1890 → 1900 → 1910 → 1920 → 1930 → 1940 → 1950 → 1960 → 1970 → 1980 → 1990 → 2000 → zas0 →
Kalendarium: I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Ilość ról: 216
Adam
Ferency
ur. 1951-10-05
Teatr, film, telewizja, dubbing, audiobooki, radio. Przez Teatr Polskiego Radia uhonorowany Wielkim Splendorem w 2000 r. i Złotym Mikrofonem w 2012 r.Słuchowiska:
- TPR"...czyli Lenin" - Wacław Grubiński
- STT"12 miesięcy, czyli scenariusz jak z bajki" - Maciej Wojtas
- TPR"Alchemik" - Paulo Coelho
- TPR"Amos" - Olga Tokarczuk
- CZP"Anna Achmatowa. Poemat bez bohatera" - Witold Malesa
- DTW"Antygona" - Jean Anouilh
- TPR"Antygona Kreona" - Miro Gawran
- TPR"Apokryf" - Andrzej Piszczatowski
- TPR"Auto da fé" - Tomasz Maciej Trojanowski
- TPR"Bazuka" - Dana Łukasińska
- TPR"Bezdech" - Andrzej Bart
- BIO"Biografie niezwykłe - Anna Achmatowa ''Spalone wiersze''" - Hanna Szof, Witold Malesa
- WZS"Bitwa nad jeziorem Smęt. Rekonstrukcja" - Władysław Zawistowski
- TPR"Bliżej niż myślisz" - Piotr Müldner-Nieckowski
- STT"Bomba" - Dino Buzzati
- TPR"Brat naszego Boga (reż.Henryk Rozen)" - Karol Wojtyła
- PTW"Castorp" - Paweł Huelle
- TPR"Cicho, szeptem i na ucho" - Andrzej Mularczyk
- TPR"Ciężkie czasy" - Michał Bałucki
- TPR"Cokół do wynajęcia" - Henryk Bardijewski
- POW"Colas Breugnon (reż. Jan Warenycia)" - Romain Rolland
- TPR"Czarny motyl czarny" - Jacek Snopkiewicz
- TPR"Człowiek, który był Czwartkiem" - Gilbert Keith Chesterton
- TPR"Czuwanie" - Andrzej Piszczatowski
- TPR"Czyściec Judy" - Wacław Oszajca
- TPR"Deirdre" - William Butler Yeats
- WZS"Do chwili ostatniej" - Elias Canetti
- TPR"Don Juan umiera jak każdy" - Teodor Mazilu
- TPR"Doria, czyli rzecz o Puccinim" - Mateusz Tracz
- TPR"Dotknąć rzeczywistości" - Zbigniew Herbert
- TPR"Dr.Jekyll i pan Hyde" - Robert Louis Stevenson
- TPR"Drzazgi" - Tomasz Maciej Trojanowski
- PTW"Drzewo" - Wiesław Myśliwski
- TPR"Dublińska kolęda" - Conor McPherson
- WZS"Dwa dni z aniołem" - Marek Nowakowski
- TPR"Dwie wieże" - John Ronald Reuel Tolkien
- TPR"Dworzec Gdański" - Teresa Torańska
- TPR"Dziewczyna w dżinsach" - Stanisław Dygat
- TPR"Dziewczynka z hotelu Excelsior" - Eustachy Rylski
- DTW"Dzika kaczka" - Henryk Ibsen
- DTW"Egmont" - Johann Wolfgang Goethe
- TPR"Egzamin na odznakę Fuczika w Siódmym Batalionie Czołgów" - Josef Skvorecky
- TPR"Engel" - Tadeusz Kijański
- TPR"Fantom" - Ingmar Villqist
- TPR"Faust" - Johann Wolfgang Goethe
- POW"Ferdydurke" - Witold Gombrowicz
- TPR"Fortynbras się upił" - Janusz Głowacki
- TPR"Fromborska baszta; Syzyf" - Zbigniew Jerzyna
- TPR"Gawarit Maskwa" - Daniel Markowicz
- TPR"Godzina z führerem" - Stanisław Brejdygant
- STT"Grabarz królów" - Jerzy Łukosz
- STT"Grafoman" - Marek Ławrynowicz
- TPR"Grzybowstąpienie" - Zinowij Zinik
- PTW"Haneman" - Stefan Chwin
- TPR"Happening, czyli nocna komedia z karawanem w tle" - Andrzej Mularczyk
- PTW"Historia Żyda Wiecznego Tułacza" - Jean d’Ormesson
- TPR"I to jest siła, to jest moc" - Feliks Netz
- WZS"In paradisum" - Marek Nowakowski
- RDZ"Jak diabełek Frolisz dostał się do nieba" - Gregor Peter
- WZS"Jaskinia Filozofów" - Zbigniew Herbert
- TPR"Język" - Vladimir Fišera
- WZS"Johnny Enigma" - Paweł Mossakowski
- DTW"Joko świętuje rocznicę" - Roland Topor
- DTW"Judasz Iskariota" - Dominique Reznikoff
- WZS"Kalipso" - Jerzy Siatkiewicz
- PTW"Kamień na kamieniu" - Wiesław Myśliwski
- DTW"Kartoteka rozrzucona" - Tadeusz Różewicz
- TPR"Kącik mieszkaniowy" - Janusz Głowacki
- TPR"Kochanek dr Luli" - Jan Warenycia
- WZS"Kogut na księżycowej drodze" - Jerzy Górzański
- TPR"Komisja" - Wojciech Albiński
- DTW"Kontrakt" - Sławomir Mrożek
- TPR"Kopista" - Swen Avend Madsen
- TPR"Kordian (reż.Jan Warenycia)" - Juliusz Słowacki
- PTW"Korsarz" - Joseph Conrad
- WZS"Korytarz" - Marek Ławrynowicz
- TPR"Krucjata w Normandii" - Andrzej Sowa
- WZS"Ksiądz Marek (reż. W. Modestowicz)" - Juliusz Słowacki
- TPR"Kto jest ten dziwny nieznajomy" - Leopold Staff w/g Różewicza
- POW"Kubuś Fatalista i jego pan" - Denis Diderot
- TPR"Lauren - Motyl nocy" - Tadeusz Kijański
- TPR"Listopad" - Andrzej Sowa
- WZS"Listy naszych czytelników (2008)" - Zbigniew Herbert
- WZS"Lombard pod Apokalipsą" - Cezary Harasimowicz
- DTW"Łaźnia" - Włodzimierz Majakowski
- STT"Łóżka" - Wojciech Fułek
- TPR"Małe kraje... jak małe muzea" - Bohdan Zadura
- STT"Mapa i terytorium" - Michel Houellebecq
- WZS"Mgła" - Tomasz Maciej Trojanowski
- PTW"Miasto" - Marek Nowakowski
- TPR"Miles - czyli żołnierz" - Tadeusz Kijański
- STT"Miłości niekochanego" - Guillaume Apollinaire
- INN"Miłość na Krymie reż.Erwin Axer" - Sławomir Mrożek
- PTW"Moderato cantabile" - Marguerite Duras
- INN"Moskwa – Pietuszki" - Wieniedikt Jerofiejew
- POW"Motel w pół drogi" - Adam Bauman
- WZS"Mowa na wszelki wypadek" - Henryk Bardijewski
- TPR"Mózg" - Angela Svennborg
- WZS"Musimy tańczyć" - Bogdan Loebl
- PTW"Nazista i fryzjer" - Edgar Hilsenrath
- TPR"Nekropolis" - Marek Nowakowski
- POW"Nędznicy (2000)" - Wiktor Hugo
- WZS"Nie każdy jest snajperem" - Andrzej Mularczyk
- STT"Nie piszę już wierszy" - Kazimierz Wierzyński
- WZS"Nie używaj tego ognia" - Marek Baczewski
- FPP"Nieznane światło" - Henryk Bardijewski
- STT"Noc" - Andrzej Stasiuk
- TPR"Noc Walpurgii albo kroki komandora" - Wieniedykt Jerofiejew
- DTW"Notatki komiwojażera" - Szolem Alejchem
- TPR"O co pytają poetę" - Bolesław Taborski
- TPR"O rodzicach i dzieciach" - Emil Hakl
- DTW"Obcy" - Albert Camus
- TPR"Oblicza Joanny D'arc" - Nicole Marmet, David Zane Mairowitz
- POW"Oliver Twist" - Charles Dickens
- TPR"Operetka (2004)" - Witold Gombrowicz
- TPR"Opowiadanie z innego życia" - Jerzy Górzański
- TPR"Opowieść wigilijna (reż. Janusz Kukuła)" - Karol Dickens
- TPR"Ostatnia miłość docenta Karola" - Jan Warenycia
- TPR"Ostatnia misja Lecha W." - Cezary Harasimowicz
- DTW"Otello" - William Szekspir
- PTW"Ósmy dzień tygodnia" - Marek Hłasko
- TPR"Pan Muchol" - Ireneusz Iredyński
- TPR"Pan Tadeusz (reż. Mikołaj Grabowski)" - Adam Mickiewicz
- TPR"Pani Dafina" - Wojciech Chmielewski
- TPR"Państwo Gołowlewowie" - Michał Sałtykow-Szczedrin
- TPR"Papiery po panu de'Chamfort" - Henryk Bardijewski
- TPR"Park Aleksandra" - Jerzy Górzański
- TPR"Peron, czyli raport o nieprawidłowościach systemu" - Tomasz Maciej Trojanowski
- TPR"Pies dla angielskiej królowej" - Jerzy Górzański
- TPR"Pijany o 12 w południe" - Marek Hłasko
- WZS"Płyty na 78 obrotów" - David Zane Mairowitz
- TZO"Pocałunek nieboszczki" - Jerzy Górzański
- TPR"Pochodnia" - Hanna Bielawska
- TPR"Pociągi pod specjalnym nadzorem" - Bohumil Hrabal
- INN"Podporucznik Kiże" - Jurij Tynianow
- PWD"Pogoda dla bogaczy" - Irvin Shaw
- TPR"Pomarlica" - Jerzy Gierałtowski
- PTW"Pornografia" - Witold Gombrowicz
- TPR"Portret Doriana Greya" - Oscar Wilde
- TPR"Powiedz im to, aniele" - Wojciech Chmielewski
- POE"Powtarzalność" - Wisława Szymborska
- TPR"Proces" - Krzysztof Ćwikliński
- WZS"Prosta i prawdziwa historia o każdym" - Anonim
- TPR"Prośba" - Tadeusz Rittner
- TPR"Próba generalna" - Małgorzata Imielska
- INN"Przygody dobrego wojaka Szwejka" - Jaroslav Hasek
- TPR"Ptaki" - Zbigniew Wojnarowski
- TPR"Raj" - Tadeusz Kijański
- WZS"Raport" - Małgorzata Małaszko
- TPR"Raport" - Waldemar Modestowicz
- PTW"Rebeka" - Daphne du Maurier
- TPR"Rekolekcje z Tomaszem Mertonem" - Sylwester Woroniecki
- TPR"Retransmisja" - Tomasz Maciej Trojanowski
- TPR"Ręczna robota" - Ćwirlej Ryszard
- PTW"Rola mojej rodziny w światowej rewolucji" - Bora Ćosić
- TPR"Romanse Kubusia Fatalisty i jego pana" - Denis Diderot
- TPR"Rzecz Czarnoleska" - Andrzej Piszczatowski
- WZS"Saksofon basowy" - Josef Skvorecky
- STT"Salto" - Tadeusz Konwicki
- TPR"Siła woli" - Józef Bohdan Dziekoński
- WZS"Skecz radiowy" - Samuel Beckett
- TPR"Słońce na sznurku" - Jarosław Abramow-Newerly
- PTW"Smutnych losów Jana Piszczyka ciąg dalszy" - Jerzy Stefan Stawiński
- TPR"Spisek" - Jan Warenycia
- TPR"Spotkanie Kartezjusza z panem Pascalem młodszym" - Jean-Claude Brisville
- TPR"Spotkanie na Świętokrzyskiej" - Antoni Gołubiew
- TPR"Spowiedź" - Andrzej Piszczatowski
- TPR"Spowiedź w Saint Germain-des-Pres" - Hanna Malewska
- STT"Srebrny deszcz" - Paweł Huelle
- TPR"Stacja Kiedyś" - Jacek Wasilewski, Sławomir Rogowski
- POW"Stara baśń" - Józef Ignacy Kraszewski
- DTW"Szachy" - Stanisław Grochowiak
- DTW"Ślub" - Witold Gombrowicz
- TPR"Śmierć Dantona" - Georg Büchner
- STT"Śmierć w uzdrowisku (z cyklu 'Wrębiak i Malina')" - Jan Warenycia
- TPR"Tadeusz Różewicz pisze Staffa" - Tadeusz Różewicz
- TPR"Tajfun" - Joseph Conrad
- TPR"Tajfun; Wywiad imaginacyjny z bohaterem" - Joseph Conrad; Gustaw Herling-Grudziński
- TPR"Teatr niekonsekwencji" - Tadeusz Różewicz
- TPR"Teczka ze świńskiej skóry" - Marcin Wolski
- TPR"Ten" - Rafał Wojasiński
- RDZ"Tomcio Paluszek" - Bracia Grimm
- INN"Tryptyk (trzy jednoaktówki)" - Kazimierz Orłoś
- POW"Trzej muszkieterowie" - Aleksander Dumas
- TPR"Trzydziestolecie" - Krzysztof Rudowski
- TPR"Uklejna" - Marek Oramus
- TPR"Upadek z trzepaka" - Sławomir Rogowski
- TPR"Uroboros" - Wojciech Fułek
- TPR"Von Bingen. Historia prawdziwa" - Sandra Szwarc
- TPR"W matni" - Andrzej Zakrzewski
- TPR"W strefie ciszy" - Marek Nowakowski
- WZS"Walizka" - Małgorzata Sikorska-Miszczuk
- INN"Walizka" - Małgorzata Sikorska-Miszczuk
- TPR"Weronika" - Tadeusz Kijański
- TPR"Wesele (2001)" - Stanisław Wyspiański
- TPR"Wesele raz jeszcze" - Marek Nowakowski
- TPR"Wieczernik" - Ernest Bryll
- TPR"Wirus" - Tomasz Maciej Trojanowski
- TPR"Wolny pies Iwan" - Andrzej Mularczyk
- TPR"Wspólny pokój" - Zbigniew Uniłowski
- STT"Wybierz saksofon" - Wiesław Myśliwski
- PTW"Wybór Zofii" - William Styron
- DTW"Wynalazek walca" - Vladimir Nabokov
- TPR"Wyzwolenie" - Stanisław Wyspiański
- TPR"Zapatan" - Władysław Łoziński
- POE"Zawsze i wszędzie" - Janusz Kukuła
- TPR"Zazdrość i medycyna" - Michał Choromański
- TPR"Ząb mądrości" - Jan Warenycia
- TPR"Zbieg" - Marek Hłasko
- TPR"Zdarzenia na brygu Banbury" - Witold Gombrowicz
- TPR"Ze wspomnień cyklisty" - Bolesław Prus
- WZS"Złodziej" - Wiesław Myśliwski
- TPR"Żebrak i ładna dziewczyna" - Leszek Kołakowski
- TPR"Życie do końca życia" - Jerzy Górzański